Kādas ir raksturīgākās problēmas Latvijas šoferiem?

0 Komentāru
Kādas ir raksturīgākās problēmas Latvijas šoferiem?
F64

Uz Latvijas autoceļiem – plaši policijas reidi! Eiropas kampaņas ietvaros visu diennakti līdz pat ceturtdienas rītam notiks intensīva kontrole, pievēršot uzmanību atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanai, reibuma stāvoklim, mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem un bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietojumam.

Vairums autovadītāju par sevi ir pārliecināti – braucot labi, ir uzmanīgi, pieklājīgi un noteikumus ievēro. Taču vairums pārējo ceļu satiksmes dalībnieku gan esot neaudzināti.

Ja vidēji Eiropā uz miljonu iedzīvotāju satiksmes negadījumos iet bojā 54 cilvēki, Latvijā jau 95 personas. Šajā ziņā Latvija atpaliek tikai no Bulgārijas un Rumānijas. Taču šajās valstīs ir daudz lielāks iedzīvotāju skaits. Pērn Latvijā notika vairāk nekā 40 tūkstoši negadījumu, no kuriem teju 500 cilvēku bija smagi ievainoti, bet 188 gāja bojā. Tieši bojāgājušo skaita ziņā Latvija Eiropā ir viens no sliktākajiem piemēriem.

Policija arī atzīst, ka par spīti masu medijos plaši izvērstām kampaņām, palielinātiem sodiem un stacionāro fotoradaru programmai autovadītāji joprojām grēko tieši ar ātruma izvēli.

Vairāk uzmanības pievērsīs arī mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Video

0 Komentāru