4 komentāri

“Viņš ir nenormāli spītīgs, viņam ir sava ideja, un viņš ar to ies līdz galam,” tā var raksturot ēdienu blogeri un “jūtuberi” Roju Puķi, kurš šogad saņēma “Latvijas lepnuma” balvu nominācijā “Jauniešu iniciatīva”.

Rojs, saukts arī par Piparu, ir idejām bagāts jaunietis. Viņš ir ne tikai jaunākais ēdienu blogeris Latvijā, kurš dalās savās ēdiena pagatavošanas idejās, bet organizē arī labdarības akcijas, lai palīdzētu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

Viss sākās ar to, ka Rojs interneta vidē pamanījis dažādus izaicinājumus ar aicinājumu ziedot.

”Bija visādi izaicinājumi – kāpostu sulas izaicinājums, citrona izaicinājums, ”Ice bucket challenge” (ledus spaiņa izaicinājums), kur vajadzēja noziedot labdarībai un apliet sevi ar aukstu ūdeni. Kamēr tas izaicinājums nonāca līdz Latvijai, galvenā jēga – ziedot labdarībai – bija pazudusi. Tāpēc es vēlējos atdzīvināt tradīciju, ka ir izaicinājums un jānoziedo labdarībai,” stāsta Rojs.

Tā tapa ”Pipariņa izaicinājums” – “jūtuberi” tika aicināti apēst čili piparu un ziedot.

Lai ar iecerēto izaicinājumu varētu kādam palīdzēt, Rojs sazinājās ar labdarības organizāciju ”Ziedot.lv” un iepazinās ar dzīvespriecīgo Markusu, kuram nepieciešama līdzcilvēku palīdzība veselības uzlabošanai.

Pateicoties ”Pipariņa izaicinājumam”, izdevās savākt 3000 eiro. Taču tā bija tikai daļa no summas, kas nepieciešama Markusa rehabilitācijai. Zēnam veselības uzlabošanai gadā jāiziet trīs rehabilitācijas kursi, – viens šāds kurss maksā 2600 eiro.

Rojs nolēma neapstāties un sarīkoja burgerballīti pie rehabilitācijas centra ”Poga”, pēc kuras izdevās iegūt vēl pāris tūkstošus. Bet Rojam atkal likās, ka iecerētais nav pabeigts līdz galam, un tā tapa nākamā akcija – ”Ēd burgerus un ziedo”.

”Jūtuberis” sazinājās ar kafejnīcu ”Burgeru māja ”Lielais Kristaps”” un kopā izstrādāja īpašu burgeru recepti. Iegādājoties šos burgerus, daļa ienākumu tika ziedoti Markusa rehabilitācijai.

Nu jau pagājis aptuveni gads, kopš Rojs īstenojis vairākas labdarības iniciatīvas Markusa veselības uzlabošanai. Šī gada laikā zēns krietni progresējis – Markuss ne tikai pats staigā, bet arī skrien.

”Kādam to vajadzēja darīt…Man vienkārši vajadzēja palīdzēt Markusam,” saka Rojs un atklāj, ka noteikti turpinās rīkot labdarības akcijas. Šobrīd viena no iecerēm jau aizsākta. Jaunietis iecerējis radīt videi draudzīgus auduma maisiņus ar rehabilitācijas centra ”Poga” mazo pacientu zīmējumiem.

”Latvijas Lepnuma” balvas ik gadu tiek piešķirtas ļoti dažādās nominācijās. Visu iepriekšējo gadu ”Latvijas Lepnumus” iepazīsti šeit!

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.