Kādā Rīgas skolā audzēknis mēģinājis izdarīt pašnāvību; operatīvi reaģējot, traģēdiju izdevies novērst

0 Komentāru

Lielu pārdzīvojumu un šoka iespaidā šī diena pagājusi kādas Rīgas skolas audzēkņiem. Viens no skolēniem veicis pašnāvības mēģinājumu, taču laimīgas sakritības dēļ izglābts. Ar cietušo, kā arī skolas audzēkņiem turpmākajās dienās strādās psihologi.

Šobrīd nav precīzas informācijas, vai incidents noticis pašā stundas izskaņā vai sākoties starpbrīdim, taču skolēnu no drošas nāves paglābusi tieši operatīva rīcība un pirmās palīdzības sniegšana.

Lai saglabātu konfidencialitāti, cietušā skolēna identitāte saprotamu iemeslu dēļ atklāta netiek. Saskaņā ar oficiāli neapstiprinātu informāciju puisis mēģinājis pakārties skolas augšējā stāvā, trepēs.

Vai mēģinājumam jau no paša sākuma bijuši liecinieki, vai arī puisis pamanīts bezspēcīgā stāvoklī – tas tiks noskaidrots izmeklēšanā. Cietušais pusaudzis šobrīd nodots mediķu rīcībā.

“Viņi ir tie, kas visprecīzāk varēs izsecināt to atbalstu, kāds viņam ir nepieciešams. Sadarbosimies arī turpmāk ar viņiem, lai saprastu, kā viņu atbalstīt skolā pēc tam,” norāda skolas direktore.

Notikušais radījis lielu emocionālu pārdzīvojumu visā mācību iestādē. Kā LNT Ziņām apliecināja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI), visi kam nepieciešams psiholoģisks atbalsts, var zvanīt uz uzticības tālruni 116111.

Laiks, kāds var būt nepieciešams, lai tiktu pārdzīvojumam pāri, var būt atšķirīgs, taču psihologa palīdzība būs nepieciešama gan skolēniem, gan pedagogiem.

Amanda Vēja
VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore

Noteikti šeit varam runāt par ļoti individuālām reakcijām katram bērnam un pieaugušajiem. Jo krīzes pazīmes ir ļoti daudz, un tas ir atkarīgas no katra bērna pārdzīvojumiem ģimenē, emocionālais stāvoklis un to ir ļoti grūti pateikt…Vai to skola var nodrošināt saviem resursiem vai arī meklēt papildu resursus, ko var arī piedāvāt inspekcija.

“Šis ir bijis ļoti nopietns precedents, es ticu, ka mēs spēsim atrast veidus kā palīdzēt,” LNT Ziņām norādīja skolas direktore.

Skolā LNT Ziņām nevēlējās atklāt, vai pašnāvības mēģinājuma iemesls varētu būt problēmas ģimenē vai saistīts ar pazemojumu no vienaudžu puses. Vairāk informācijas skolas vadība šobrīd nesniedz, ņemot vērā, ka visiem tas ir šoks un lietā uzsākta izmeklēšana.

Skolas vadība LNT Ziņa informēja, ka notikumā iesaistītās skolas bērnu vecāki ar e-klases starpniecību tiks informēti par notikušo, kā arī saņems ieteikumus, kā rīkoties turpmāk.

0 Komentāru