Kāda loma 1991. gada barikāžu laikā bija spēka struktūrām?

Barikāžu laiks un atmiņas iegūst jaunu skatpunktu Baltkrievijas notikumu kontekstā. TV3 Ziņas meklēja atbildi uz jautājumu, kāpēc toreiz atšķirībā no OMON kaujiniekiem pret cilvēkiem barikādēs nevērsās ierindas miliči.

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

  • Latvietis

    Latvietis

    Toreiz bij sauklis,,Kaut pastalās,bet brīvi" pastalās jau esam 30 gadus.......brīvi gan nēsam:(
  • Tavs vārds

    Tavs vārds

    Normāla miliča (ne OMON kaujinieka) domāšana vienmēr vērsta uz kriminālo vidi. Tā bija gan Latvijas PSR, gan arī gan jau ka ir Batkrievijā. PSRS sabrukšanas laikā ne tikai Gorbačovs gribēja pārmaiņas, bet arī daļa komunistu un viņu sargsuns - VDK. (Ne velti drīz pēc tam daudzi bijušie čekisti, komunistu un komjauniešu funkcionāri kļuva par miljonāriem...) Bet, ja VDK neelpo pakausī milicim, kā kara laika SMERŠ gatavs šaut savējos, tad normāls ierindas milicis nevērsīsies pret tautu. Jo milicis pievērš uzmanību kriminālajai videi; aizsargā tautu no tās. Baltkrievijā Lukašenko un VDK ir vienisprātis par to, ka nekādas pārmaiņas nav pieļaujamas. Tāpēc Baltkrievijā VDK grib un spēj iebaidīt visus miličus, lai arī tie vēršas pret tautu. Tātad jautājumam jābūt nevis par visām spēka struktūrām, bet gan tikai par tādām, kas aizsargā pastāvošo varu. Ierindas milicija un policija pamatā aizsargā tautu. Kaut vai Krievijas piemērs - kad Putins sajuta, ka tautai rodas iebildumi pret varu, tad izveidoja Nacionālo gvardi - speciālus plintes vīrus tautas apspiešanai. Citiem vārdiem - ja arī barikāžu laikā OMON nebūtu uzbrucis IeM ēkai, šā vai tā Latvijas PSR milicijas vairumā nebūtu vērsusies pret latviešu tautu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!