3 komentāri

Latvijas bērnunamos joprojām izplatīta ir psihoemocionālā un seksuālā vardarbība pret bērniem, taču tiesībaizsardzības institūcijas ir bezspēcīgas. Tā intervijā 900 Sekundēm atzīst tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs apliecina, ka vardarbība pret bērniem Latvijas bērnunamos joprojām ir izplatīta – par to ziņojuši paši cietušie. Nereti ir gadījumi, kad uzraugošās institūcijas problemātiku paceļ vienā gaismā, taču vardarbību noslēpj.

“Mums ir virkne ar uzraudzības institūcijām, bet tā ir neefektīva,” atzīst tiesībsargs, piebilstot, ka šo iestāžu spējas un atbildība būtu jāpārskata.

Likuma atbalsts no vardarbības cietušajiem ir nepilnīgs, un situācija, viņaprāt, ir vērtējama kā diezgan traģiska, jo vardarbība joprojām pastāv.

Viņš ir plānojis aktivitāti saistībā ar Līkumu bērnunamu, kurā situācija ir diezgan traģiska. “Darbinieku liecības ir vienas, bet mediķu pierādījumi pavisam citi,” norāda Jansons. Šajā bērnunamā ir konstatēti vairāki gadījumi ar psiholoģisko un emocionālo vardarbību pret bērniem no darbinieku puses.

Nesaucot vārdā konkrētu bērnunamu, tiesībsargs apliecina, ka no 40 bērniem pret 15 ir bijusi vardarbība.

Viņš stāsta, ka Tiesībsarga biroja rīcībā ir pierādījumi par vardarbību bērnunamos, taču skumjākais ir tas, ka šai institūcijai ir jānodarbojas ar pierādījumu meklēšanu. “Man vairs nav, pie kā vērsties,” atzīst Tiesībsargs un norāda, ka gaida rīcību no ģenerālprokuratūras.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Susļiks
  0 0 0

  Susļiks

  VIENĪGAS, KAS REĀLI PACEĻ ŠO JAUTĀJUMU PAR VARDARBĪBU BĒRNUN NAMOS IR TIESĪBSARGS, PĀRĒJIEM IZSKATĀS, KA IR POFIG! Ik viena bērna drošība - tā ir vissvarīgākā problēma mūsu valstī, kura skar visu mūsu sabiedrību kopumā, tā ir visu mūsu problēma un atbildība, jo bērni ir mūsu nākotne....nevis acis aizmālēt ar svešu valstu konfliktiem un kaut kādu mistisku veloceliņu izveidošanu, lai visiem būtu "ērti",mja.
 • Rūdis
  0 0 0

  Rūdis

  Vai šī paša Jura pienākums nav novērst minētos noziegumus, nevis kā dzelteno avīžu reportierim plaši stāstīt par notiekošo?
 • ???
  0 0 0

  ???

  Un kā tad var savus bērniņus vest uz bērnudārzu? Izglītot mājās līdz skolas vecumam? Es domāju, ka šādi rīkoties būtu pareizāk. Bet vai skolā pieņems bērnu, kas mācījies mājās?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl