Par naudu plašākā nozīmē pārsvarā domā un runā tikai pieaugušie, un pat tiem bieži vien līdz galam nav izpratnes, kā ar to rīkoties tā, lai pietiktu visam – ikdienas vajadzībām, atpūtai un, protams, arī iekrājumiem.

Arvien vairāk tiek runāts par to, ka finanšu pratībai ir liela nozīme inteliģentākas sabiedrības veidošanā un finanšu lietas būtu jāsāk apgūt jau skolas solā. Jo ātrāk mūsu bērni uzzinās, kā būtu pareizi plānot savas finanses, kam būtu saprātīgi tērēt un kā sevi pasargāt no dažādām nepatīkamām dzīves situācijām, jo veiksmīgāk tie varēs iekārtoties dzīvē un iet uz saviem mērķiem. Ja naudu netērēsim tikai tad, kad tā ir nepieciešamība vai mirkļa iegriba, bet plānosim savus pirkumus jau laikus, piemēram, paredzot lielās sezonas izpārdošanas, varēsim ne tikai izdevīgāk iepirkties, bet atļauties iekrāt arī kam pamatīgākam. Vai vispār pastāv kāda zelta formula naudas plānošanā? Izrādās, ka tāda patiešām eksistē un ar to būtu vērts iepazīties ikvienam. Kāda tā ir, noskaidro, noskatoties Mārtiņa Kapzema sarunu ar SEB bankas pārstāvi Kristapu Sadovski, kā arī par finanšu pratības pamatiem vairāk uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.