Komentāri
Kad suns ir satraucies, bet kad laimīgs? Padomi tava mīluļa ķermeņa valodas atpazīšanā!
Foto: F64

Vai kādreiz esi iedomājies, ko tavs suns vēlas pastāstīt ar ķermeņa valodu? Labam suņu saimniekam jāspēj iztulkot šo valodu, lai labāk saprastu savu četrkājaino draugu. Praktizējoša veterinārārste Aelita Baumane un Latvijā populārās suņu barības Dogo zīmola vadītāja Ligita Strode sniedz īsu pamācību, kas palīdzēs atšifrēt tava suņa dotos signālus.

Satraukums un bailes

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Suns bieži izmantos ķermeņa valodu, ja ir nobijies vai satraukts, kontaktējoties ar citiem suņiem vai cilvēkiem. Ir svarīgi saprast šo ķermeņa valodu, lai tu varētu veikt pasākumus suņa nomierināšanai. Par satraukumu un bailēm liecina:

– Nolaista aste, ko suns, iespējams, luncina stīvi un ātri;
– pacelti pleci;
– nolaista galva; ātra lūkošanās apkārt;
– uz muguras ir sacēlusies spalva.

Pēc veterinārārstes Baumanes teiktā, dažkārt tavs suns ne tikai izmanto ķermeņa valodu, lai izrādītu bailes – viņš var arī mēģināt nomierināt citu suni vai cilvēku. Šīs ir pazīmes, ka suns cenšas parādīt, ka cenšas būt rāms un nav bīstams:

– ošņā zemi;
– laiza savu degunu;
– žāvājas.

Pārliecinātība

Pārliecināts suns to parādīs ar savu ķermeņa valodu. Lūk, dažas pazīmes, kas liecina par suņa pārliecinātību:

– augsta stāja;
– pacelta aste, kas dažkārt tiek lēni un plati luncināta;
– paceltas ausis.

Laime un rotaļīgums

Ķermeņa valoda, kas liecina par rotaļīgumu, ir viena no visvieglāk saprotamajām. Vairākums cilvēku zina, ka plaša astes luncināšana ir laimes pazīme. Ja tavs suns vēlas spēlēties, viņš var noliekt galvu un ķermeņa priekšgalu, pacelt muguru un izskatīties ieinteresēts, skaidro  Strode.

Suņa agresija un dominance

Dominējošs suns liks emocijas saprast ar savu stāju. Viņš stāvēs taisni un augstu un skatīsies citiem suņiem acīs. Agresīvs suns demonstrēs atšķirīgas pazīmes. Tās ir svarīgi zināt, lai tu pasargātu savu suni no pārliecīga nemierīguma. Tavs suns, iespējams, izrāda agresiju pret pretinieku, ja viņš izskatās šādi:

– nolaista galva;
– atpakaļ atglaustas ausis;
– šauras, fokusētas acis;
– mute sašķiebta grimasē, iespējama rūkšana;
– taisni pacelta aste;
– uz muguras ir sacēlusies spalva.

Ja suns izrāda šāda veida uzvedību pret citu suni, jums viņi ir jāizšķir. Vislabāk ir suni izolēt no situācijām, kas padara viņu agresīvu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl