Kad nevainīga ogošana pārvēršas murgā… Glābēji šogad saņēmuši jau 23 izsaukumus par mežā pazudšajiem

Pievienot komentāru
Kad nevainīga ogošana pārvēršas murgā… Glābēji šogad saņēmuši jau 23 izsaukumus par mežā pazudšajiem
LETA

Sākoties sēņu un meža ogu sezonai, glābējiem darba pilnas rokas. Teju vai ik dienu tiek saņemts palīgā sauciens no kāda ogotāja vai sēņotāja, kas, dzenoties pēc dabas veltēm, nomaldījies un paša spēkiem no meža vai purva netiek ārā. Tādās reizē palīgā mēdz doties arī bruņoto spēku helikopters. Nereti nevainīga sēņošana pārvēršas iespaidīgā glābšanas operācijā.

Gaisa spēku aviācijas eskadriļas glābēji uz izsaukumu ir gatavi reaģēt nekavējoties – gaisā pacelties un būt ceļā 20 minūšu laikā.

Helikopterā vienmēr līdzi tiek vests šis 300 kilogramus smagais glābšanas ekipējums. Gan, ja cilvēku meklē virs ūdens, gan – ja uz sauszemes.

Foto

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šogad saņēmis jau 23 izsaukumus par pazudušiem cilvēkiem mežā. Un ir dienas, kad palīgā jādodas trīs četras reizes, turklāt pastāv bažas, ka īstā sēņošanas un ogošanas sezona vēl tikai priekšā.

Ja pazudušais mežā ir bez sakariem, tas meklēšanu, protams, apgrūtina. Glābšanas operācija var ilgt kā stundu, tā vairākas diennaktis.

Vidēji personas meklēšanas darbos helikopters tiek izmantots ap piecām lidojumu stundām, un vienas stundas izmaksas ir aptuveni 2,2 tūkstoši eiro.

Glābēji norāda, ka izdzīvošanas komplekts, protams, nav jāņem līdzi, dodoties sēņot. Bet, izvēloties nepazīstamas vietas, ir jāpadomā par pārtiku un ūdeni, siltākām drēbēm, vēlams, ar atstarojošiem elementiem, tāpat par iespēju iekurināt ugunskuru.

Neiztrūkstošs šādā reizē, protams, būtu mobilais tālrunis. Tikai nereti tas pieviļ.

Video