Kad jāsāk uzmanīties no gripas? Skaidro speciāliste

Komentāri

Ceturtdien, 19. oktobrī, speciālisti plašāk runās arī par to, kad šogad jāsāk uzmanīties no gripas.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības nodaļas vadītāja Irina Lucenko, lai gan gripas epidēmija savu kulmināciju ierasti sasniedz janvārī, cilvēkiem jau tagad būtu nepieciešamas padomāt par vakcināciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Irina Lucenko
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības nodaļas vadītāja

Gripa pie mums atnāk katru gadu un vajadzētu domāt, ka šogad nebūs izņēmums. Parasti gripas gadījumi sāk parādīties rudens nogalē un decembrī. Bet tā epidēmija attīstās janvāra sākumā un maksimumu sasniedz ap piekto nedēļu – janvāra beigās, februāra sākumā. Cilvēkiem vajadzētu sākt uzmanīties jau tagad un jādomā par vakcinācijām. Sevišķi tiem, kuri pieder pie riska grupām.

Vienlaikus Lucenko uzsver, ka gripas slimībai esot diezgan tipiskas pazīmes, – stipras galvassāpes, drudzis, augsta temperatūra, kaulu laušanas sajūta un aizlikts deguns bez iesnām, kā arī sauss klepus.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl