“Kā vismazākais ziedojums mainījis daudzu ģimeņu dzīves?” Drīzumā sāksies šā gada labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”

Komentāri

Pēc nedaudz vairāk kā mēneša mūsu un sadarbības partneru īstenotā labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju” atkal aicinās būt redzīgiem, dzirdīgiem un palīdzīgiem, lai piepildītu daudzu mazu bērnu un viņu vecāku lielākos sapņus! Bet, lai atkal iedrošinātu ikvienu palīdzīgu roku būt klāt, lai notiktu lielas lietas, “LNT Ziņu Top 10” šonedēļ apmeklēja tos, kas bija kustības vēstnieki pirms gada – kam mēs visi esam palīdzējuši un ko esam dziedējuši?

Kā vismazākais – dažu centu – ziedojums ir kļuvis par pilienu tam dāsnumam, ar kuru mainījušās daudzu ģimeņu dzīve?

Kad pērnā gada decembrī tika slēgtas labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” telefonlīnijas, summa bija iespaidīga 153 500 eiro.

Apkopojot datus par iepriekš saņemtajiem ziedojumiem, kā arī akcijas turpinājumā līdz janvāra beigām, kopējais apjoms bija vēl lielāks – vairāk nekā 215 000. Šobrīd lielākā daļa līdzekļu jau ieguldīta bērnu veselības uzlabošanā. Daļa vēl tikai gaida.

Lai akciju padarītu personiskāku, ik gadu tai ir vēstneši. Bērni, par kuru vajadzībām tiek stāstīts plašāk. Viens no viņiem bija Lūkass. Četru mēnešu vecumā, kad mamma pirmo reizi mēģināja viņu piebarot, Lūkasam iestājas anafilaktiskais šoks. Citiem vārdiem – ēdiena nepanesība, īpaši piena produktu nepanesība smagā formā. Risinājums – speciāls pārtikas maisījums.

400 gramu iepakojuma vidējā cena ap 50 eiro. Pateicoties ziedotāju atbalstam, Lūkasa ģimene tagad to var atļauties.

Šobrīd gan nav piepildījušās cerības, ka pārtikas nepanesība gada laikā varētu mazināties. Speciālais maisījums jāturpina lietot arī turpmāk. Bērnu slimnīcas fonda vadītāja norāda, ka palīdzība Lūkasam ar šo gadu nebeigsies.

Bērni, kuriem nepieciešama specializētā pārtika, ir palīdzības saņēmēju galvgalī. Pavisam tādu ir 40. Taču šī nav vienīgā palīdzība – naudiņa izmantota insulīna pumpīšu iegādei, dažādiem palīglīdzekļi, aparatūrai un citām vajadzībām. Sniegtās palīdzības apjoms ir dažāds – no nelielām, līdz visai iespaidīgām summām.

Visa savāktā naudiņa vēl nav iztērēta. Par to plānots palīdzēt 15 bērniem.

Annas vecāki pēc palīdzības vērsās, kad viņai bija divi gadi. Meitene piedzima ar atvērtu mugurkaulu. Tika veikta operācija, lai to noslēgtu, taču atveseļošanās process ir ilgstošs. Mazajai Annai bija nepieciešamas ortozes. Tās saņemtas vasarā un nu mazā meitene ļoti aktīvi kustas.

Drīzumā Bērnu slimnīcas bērnu fonds sadarbībā ar telekompāniju LNT sāks gatavošanos kārtējai ziedojumu akcijai. Ar šā gada vēstnešiem iepazīstinās arī LNT Ziņu dienests. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad nedaudz tiks mainīts uzsvars.

Akcijas kulminācija un tiešraide televīzijā gaidāma īsi pirms Ziemassvētkiem. Taču veikt ziedojumu var jau šobrīd.

Lasi vēl