Kā veselībai kaitē sausais gaiss, un kā mitrināt telpas?

Komentāri

Ziemas mēnešos radiatori telpās tiek noregulēti uz maksimālo iespējamo, taču komfortabla temperatūra parasti sev līdzi nevēlamu pievienoto elementu – sausu gaisu, kas var radīt veselības problēmas un āda stāvokļa pasliktināšanos.

”To jūt arī elpceļi un elpceļu gļotāda. Saasinās tādas iekaisuma slimība kā sinusīts, kas ir deguna blakus dobuma iekaisums, arī bronhīts. Astmas slimnieki varētu just, ka viņiem ir slimības saasinājums. Tas ir tāpēc, ka sausa gaisa ietekmē mainās arī sastāvs tam īpašajam šķidruma slānītim, kas sedz praktiski visu elpceļu gļotādu,” sausā gaisa ietekmi uz veselību raksturo pneimoloģe Madara Tirzīte. Ja nu nevar izšņaukt mutautiņā degunu, tad visticamāk, ka pie vainas samazināts mitruma līmenis gaisā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Nāk ar sūdzībām par dedzināšanu acīs, degunā, par kasīšanos rīklē,” stāsta M. Tirzīte, atklājot, ka šādās reizēs arī degunu ir grūti izšņaukt. Pneimonologiem ziemas laikā darba pietiek – ja tā vien gribās, kā visu laiku kasīties, tad vainojams visticamāk ir sausais gaiss. ”Āda sāk vairāk izžūt un tā paliek sausāka. Parādās sīkas plaisiņas, jutīgāka, un āda sāk lobīties, zvīņoties,” stāsta dermatoveneroloģe Linda Kapteine. Lielāks risks iedzīvoties kādā ādas kaitē sausuma dēļ ir cilvēkiem ar iedzimtām ādas slimībām, maziem bērniem un vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Lai no tām izvairītos, ir jālieto mazgāšanās līdzekļi, kas nesausina ādu un vairāk jādzer silta tēja un ūdens. ”Sausas ādas uzlabošanai noteikti jāpievērš uzmanība D vitamīna daudzumam, jo ziemas periodā tas samazinās, jo ir mazāk saule. Diemžēl arī mūsu uzturs nav tik bagāts ar D vitamīnu,” stāsta L. Kapteine, ”D vitamīns ir ļoti atbildīgs par ādas epidermas veidošanos, tieši par ādas kvalitātes un struktūras veidošanos.”

Visoptimālāk ir, ja gaisa mitrums ir 40%-45%. Ja mitrums ir zem normas, tad to var palielināt, piemēram, uz radiatoriem uzklājot mitru audumu vai zem tiem novietojot kādu trauku ar ūdeni. Pat parastas tējkannas vārīšanās samitrinās gaisu. Tāpat arī mājas augi var attīrīt un mitrināt gaisu, taču ir jānoskaidro, kuri tie ir. Protams, telpas var mitrināt arī ar speciālu gaisa mitrinātāju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl