Kā tas ir – piedzimt 29. februārī? Lai runā gaviļnieki!

Pievienot komentāru
Kā tas ir – piedzimt 29. februārī? Lai runā gaviļnieki!
Foto: Flickr / sarah b.

Daudzi festivāli, konkursi, balvu pasniegšanas ir ikgadēji, taču šīs dienas datums, 29. februāris, nav katru gadu. Ir cilvēki, kam šajā dienā ir dzimšanas diena, un tā pienāk reizi 4 gados. Kā ir – piedzimt 29. februārī?

Rīdzinieks Ģirts Auzāns svin apaļu jubileju. Viņam, pēc paša vārdiem, šodien apritēja 10. dzimšanas diena –  to svinēt pasē norādītajā datumā gaviļnieks var tikai reizi 4 gados.

“Kad īstā, tad jau ir īpašs prieks. Svinēt jau protams var arī 28. februārī. Bet tad, kad īstais datums – tad ir īpaši. Citi jau man saka – ka jāsvin 1. martā. Bet es tad vienmēr saku, ka man ir februāra pēdējā dienā, nevis marta pirmajā dienā,” norāda gaviļnieks.

Šodien Ģirtu darbā jau no paša rīta sagaidīja ziedu pušķis. Bet īsajos gados, bez 29. datuma februārī, paziņas un kolēģi gan bieži ir neziņā, kad tad īsti apsveikt: dienu pirms vai dienu pēc. “Mamma parūpējās. Varēja jau iekrist arī 28. datumā. Jo kā viņa stāstīja, slimnīcā ārsti ir piedāvājuši rakstīt 28. februāri. Bet mamma uzstājusi – nē, būs 29.,” viņš stāsta.

Centrālas statistikas pārvaldes dati liecina, ka līdz šai dienai 29. februārī Latvijā ir piedzimuši 1143 cilvēki. Tostarp pēdējā garajā – 2012. gadā – pasaulē nāca 38 bērni. Un tas ir mazāk nekā parasti. Vidēji Latvijā katru dienu dzimst 60 bērnu. Dzemdību speciālisti novērojuši –  starp topošajām māmiņām 29. februāris kā plānotais ķeizargrieziena datums nav topā.

Foto

Elīna Bērziņa, ginekoloģe, dzemdību speciāliste: “Tomēr cilvēki plāno 29. reti. Tāpat kā arī 13. datumi un piektdienas arī bieži vien nav plānos neviena ķeizargrieziena.”

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā šodien līdz pēcpusdienai parādījās tikai viens zils punktiņš. Naktī te piedzima puika. Savukārt Rīgas dzemdību namā šodien nākuši pasaulē 12 bērni. Septiņi puikas un piecas meitenes.

Liene un Oskars tikko ieradās Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļā. Satrauktiem jaunajiem vecākiem esot vienalga, piedzims bērniņš – šodien vai rīt. “Jebkurš datums ir labs. Galvenais, ka bērniņam viss kārtībā. 29. februāris varbūt ir īpašāks nekā citi, bet, kā mēs smejamies, ka bērnam pilngadība iestāsies krietni vēlāk,” teic jaunā māmiņa.

Ja meitiņa nāks pasaulē 29. februārī, tad vecāki plāno garajos gados rīkot grandiozas ballītes. Tādas, lai visus nākamos četrus gadus atcerētos.

Video

Lasi vēl