Policija pieķer astoņu “svinētāju” grupu, kurā vairāki apslimuši ar iesnām

6 komentāri
Policija pieķer astoņu “svinētāju” grupu, kurā vairāki apslimuši ar iesnām
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Lieldienu brīvdienās policijai darba pilnas rokas. Sastādīti vairāk nekā 100 protokoli par ārkārtas situācijas drošības pasākumu pārkāpumiem.

Kādam Covid-19 slimniekam, kas atkārtoti bija pārkāpis ierobežojumus, piemērots maksimālais – 2000 eiro – naudas sods. Pašvaldības policija pieķērusi arī kādu astoņu cilvēku svinētāju grupu, kuri rupji ignorēja distancēšanās noteikumus.

Kopš piektdienas Valsts policija kopā ar pašvaldības policijas kolēģiem veikusi 6000 pārbaužu. Noformēti 114 protokoli. Pārsvarā par pulcēšanās aizliegumu pārkāpšanu. Kādam vīrietim Alūksnē policija piemērojusi 1000 eiro naudas sodu par atkārtotu fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu, bet kādam citam pārkāpējam bravūra un bezatbildība izmaksās vēl vairāk.

“Ir atsevišķi kliedzoši gadījumi. Piemēram, viens Covid-19 slimnieks neievēroja striktu izolāciju, kas bija noteikta. Pameta dzīvesvietu, lai izbrauktu ar mašīnu. Viņam piemērots administratīvais sods 2000 eiro apmērā,” atklāj Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Soctīklos pamatīgu ažiotāžu radījusi ziņa, ka “Facebook” grupā Rēzekne – Rīga piektdien šoferi meklējuši līdzbraucējus, lai no galvaspilsētas dotos uz laukiem, lai gan bija cieši piekodināts lieldienas katram pavadīt savās mājās.

“Koplietošanas pārvietošanas personiskajā autotransportā pašlaik netiek ierobežota. Uz ceļiem strādājot policisti uzrunā cilvēkus nerīkoties šādā veidā. Tas ir nepareizi, cilvēki jau apdraud paši sevi,” pauž Grišins.

Rīgā iedzīvotāji novērojuši pamatīgu drūzmēšanos pie kāda būvniecības veikala ķēdes, arī populārās brīvās dabas vietās.

“Uz Mangaļsalas mola piektdien pilns ar makšķerniekiem, bet ievēroja divu metru distanci. Ejot prom, novēroju arī kvadraciklu ar Valsts policijas strādniekiem, kas diezgan ātri visā garumā izbrauca molu,” vēsta kāds ieraksts soctīklos.

Rīgā un citās pilsētās aktīvi darbojās pašvaldības policija.

“Mums sodi svārstījās no 10 līdz 100 eiro. Ja cilvēki saprotoši, sadarbojās un izrādīja pretimnākšanu, bija minimālie sodi. Tādiem, kas mēģināja apelēt pie cilvēktiesībām, aizlieguma racionālumu, nostiprinātas imunitātes ar grādīgu dziru, tur sodi bija līdz 100 eiro,” norāda Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs.

Lasi vēl – Foto: Kā Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki pasaulē svin Lieldienas

Pašvaldības policiju šokējusi kāda svinētāju kompānija. Dzīvoklī pieķerti astoņi iereibuši cilvēki, no kuriem vairāki bija apaukstējušies.

“Privātās ballītes, kur cilvēki saaicina viesus, no kuriem pusi pat nepazīst, un tāda sajūta kā slimnieku Valpurģu nakts – puse ar simptomiem,” atklāj Aronovs.

Pandēmijas laika ierobežojumus daudzi cenšas pārdzīvot pamatīgi lietojot alkoholu. Diemžēl, apvienojot ar braukšanu. Svētkos noķerti 64 dzērājšoferi, par ātruma pārsniegšanu pieķerti 900 vadītāji.

Plašāk skatieties TV3 Ziņu sižetā!

6 komentāri