Kā skolas gaitas pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotajiem plūdiem uzsāk skolēni Latgalē?

2 komentāri

1. septembris – Zinību diena. Daudziem šī ir gan satraukumu pilna, gan arī svētku diena. Visā Latvijā skolas gaitas uzsāk vai turpina vairāk nekā 200 000 skolēnu.

Kā skolas gaitas pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotajiem plūdiem uzsāk skolēni Latgalē?

Līvānos šodien valda svētku gaisotne. 13 novada mācību iestādēs skolas gaitas uzsāk vai turpina nepilns pusotrs tūkstotis skolēnu. Par vasaras brīvlaika beigām viņi nebēdājas. Arī Līvānu pirmās vidusskolas pirmklasnieki ar prieku uzsāk jauno posmu savā dzīvē.

Jauns darba cēliens un izaicinājums sagaida arī klases audzinātājus. Grūtākais viņu darbā ir izprast katra audzēkņa vajadzības.

Līvāni ir viens no novadiem, kuru tāpat kā citas Latvijas pašvaldības, drīzumā skars jaunās izglītības reformas, jo vairākās skolās ir nepietiekams skolēnu skaits. LNT Ziņas 1. septembrī viesojās Rožupes pamatskolā. Tur šodien skolas gaitas uzsāka 58 skolēni, no tiem astoņi pirmklasnieki.

Devīto klašu skolēni, kuri nākamgad absolvēs mazo lauku skoliņu priecājas, ka skolā ienāk jauni skolēni.

Līvānu novadā ir skolas, kas neatbilst ministrijas normatīviem par skolēnu skaitu, tomēr to izglītības kvalitātes līmenis ir viens no augstākajiem Latvijā.

Piemēram, Rudzātu vidusskola pēc jaunajiem normatīviem aktiem un skolēnu skaita, skola ir jāslēdz ciet, bet tā ir viena no labākajām Latvijā, vidējā atzīme 12. klašu beidzējiem pēdējo trīs gadu laikā ir pāri 8. Un tie nav kaut kādi salasīti bērni no visas Latvijas. Tie ir lauku bērni, kuri arī palīdz savās saimniecībās. Mēs gribam šeit dzīvot, ļaujiet to darīt un mēs paši zināsim, kad mums ko slēgt.

Reorganizāciju šogad piedzīvojušas jau 19 Latvijas skolas, bet sešas ir slēgtas. Izmaiņas gaidāmas arī mācību procesā un eksāmenu kārtošanā. Visi 12. klašu skolēni pavasarī eksāmenus kārtos tikai vienā – latviešu – valodā. Bet 100 skolās pilotprojekta veidā ieviests jauns mācību saturs.
2 komentāri