Kā šķiroties nesabojāt sava bērna nākotni

Pievienot komentāru

Statistika liecina, ka puse reģistrēto laulību ik gadu tiek šķirtas, un tāpat pieaug to bērnu skaits, kuri kļūst par upuriem vecāku nežēlīgajās šķiršanās spēlēs. Lai aktualizētu šo problēmu, Valsts bērnu tiesību un aizsardzības inspekcija uzsākusi akciju ”Bērns – ķīlnieks vecāku strīdā” – tās laikā tiek veikta sabiedrību izglītojoša kampaņa, un konsultācijas sniedz gan psihologi, gan dažādu jomu eksperti.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka p.i., Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova norāda, ka statistika ir patiešām satraucoša – pēc bāriņtiesas sniegtajiem datiem, 2018. gadā šķiršanās strīdos iesaistīti 855 bērni, un vēl daudzi izdzīvo jau gadiem ieilgušus tiesas procesus.

Šādi procesi bērnam nozīmē nemitīgus psihologa apmeklējumus, stresu un apjukumu, kas būtībā ir varmācība pret bērnu un atstāj dziļas sekas bērna psihē.

”Bērnam tas nodara milzīgu ļaunumu, nemaz nerunājot par to, ka bērns ir nelaimīgs, ja viņa tuvākie cilvēki viens otru tik ļoti neieredz, ka spēj tikai domāt par to, kā otram kaitēt,” akcentē Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Pastare.

Savukārt mediatore Laima Ārija Zelmene novērojusi pozitīvu tendenci –  par tiesībām dzīvot kopā ar bērnu arvien vairāk iestājas tēvi – stereotips, ka vecāku šķiršanās gadījumā bērni paliek ar māti, nu mainās. Meklējot palīdzību, vēršoties pie speciālistiem un meklējot ceļus, kā šķiršanās procesā rast vienošanos, varētu mainīt arī bēdīgo statistiku un novērst arī nevēlamās izjūtas, kuras šķiršanās procesā piedzīvo bērni.