Kā, pasniedzot roku, varam pasauli padarīt labāku? Šovakar – “Eņģeļi pār Latviju”

Komentāri

Sešgadīgais Ralfs ir akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” pagājušā gada vēstnieks. Un šā gada laikā viņa dzīve stipri mainījusies. Uz labo pusi. Puika strauji attīstās un pat sācis iet uz bērnudārzu.

Ilze, Ralfa mamma

Ralfam ļoti bērnudārzs patīk. Viņš ātri adaptējas, iejutās. Kā audzinātāja smejas – mūsu direktors. Viņu nokristījuši tur bērnu dārzā. Mājās viņš nekad neraud, ka ir jāiet uz dārziņu. Ļoti viņam patīk.

Pašlaik Ralfs cītīgi mācās runāt. Viņš apmeklē logopēdu. Pjēra Robina sindroma izraisītas mutes anomālijas dēļ, zēns nespēja runāt un ēst. Bet tagad, vecākiem par prieku, ir sācis darīt gan vienu, gan otru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilze, Ralfa mamma

Mums ir vislielākais prieks, ko viņš ir sasniedzis – nu jau trešais mēnesis iet, ka Ralfiņš pats sāk ēst – caur muti, nevis caur gastrostomu. Tas ir mūs lielākais sasniegums, kas pa gadu noticis.

Pateicoties par ziedotāju naudu iegādātiem ratiem, vecāki tagad gandrīz visur ņem Ralfu līdzi. Lai arī ļoti aktīvs, puika ik pa laikam nogurst un viņam vajag atpūsties. Bet siekalu atsūcējs atvieglo bērna stāvokli slimības laikā.

Foto

Pagājušajā gadā slimiem bērniem tika saziedoti vairāk nekā 244 tūkstoši eiro. Gandrīz visa šī nauda jau ir izlietota. 116 bērnus palīdzība jau ir sasniegusi, bet vel pie trim – ir ceļā. Visvairāk mazajiem pacientiem bija nepieciešama medicīniskā pārtika – ar to nodrošināti 27 bērni. Savukārt 8 bērniem nopirkta nepieciešamā aparatūra, 6 – insulīna pumpji, vēl 6 – ortozes,  4 – palīglīdzekļi, un vēl veiktas 4 – operācijas Minhenē.

Šogad akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” sarakstā ir 104 bērni. Viņi ir izvēlēti, konsultējoties ar ārstiem.

Ieva Lejniece, Bērnu slimnīcas fonda pārstāve

Lielāko daļu ir mūsu slimnīcas ārsti, kuri zina savu pacientu vajadzības vislabāk, kas viņam ir nepieciešams ārpus slimnīcas, lai viņš justos labāk, lai veselība uzlabotos.

Ziedojumi tiek novirzīti pakalpojumiem, kurus neapmaksā valsts. Tas ir ārstnieciskais uzturs, daži izmeklējumi, tehnoloģijas, piemēram, insulīna pumpji, atbalsta ierīces, mājas monitori. Bieži vien ārsti arī pieņem lēmumu par ortozēm, kuras valsts it kā apmaksā.

Zane Straume, anestezioloģe-reanimatoloģe, BKUS valdes locekle

Esošā finansējuma ietvaros mēs nevaram runāt par labu ortožu kvalitāti, lai atviegloti bērniem dzīvi, viņu attīstību veicinātu. Tad arī šajā lietā mēs sadarbojamies ar fondu, lai bērni dabūtu tādas ortozes, kādas viņiem nepieciešamas.

Akcija “Eņģeļi pār Latviju” notiek jau devīto gadu. Līdzcilvēku palīdzība ir svarīga ne tikai bērniem, bet arī mediķiem.

Zane Straume, anestezioloģe-reanimatoloģe, BKUS valdes locekle

Tas tiešam rada sajūtu, ka mēs varam palīdzēt mūsu pacientiem pilnā apmērā. Arī tad, kad mūsu pašu rocība ir par mazu.

Rendā jau sesto gadu pēc kārtas tika rīkots labdarības koncerts. Šoreiz saziedoti un Bērnu slimnīcas fondam nodoti vairāk nekā  600 eiro. Bet kopējais Rendas pienesums pa šiem gadiem ir gandrīz 4 000 eiro.

Eņģeļu labdarības pasākumi tiek rīkoti arī citās pilsētās – Skrundā, Jelgavā, Lēdurgā.

Akciju “Eņģeļi pār Latviju” atbalsta iedzīvotāji no dažādām Latvijas vietām. Un palīdzības veidi arī ir dažādi. Piemēram, Madlienas vidusskolā tika organizēta kolektīva pasaku rakstīšana. Izmēģināt roku Madlienas vidusskolas 5.a klases skolēniem piedāvāja latviešu valodas skolotāja Silvija Tutāne. Ideja guva sirsnīgu pusaudžu atbalstu.

Rezultātā četras labākās pasakas tika aizsūtītas “Eņģeļi par Latviju” organizatoriem. Vienu no tām – 103. Eņģeļu darbi ielasīja dziedātājs Lauris Reiniks.

Katrs 5.a klases skolēns uzrakstīja laba novēlējumu kādam šīgada akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstniekam. Viņi ir četri: sešus mēnešus vecais Lūkass, divgadīgā Anna, 13 gadus vecs Reinis un 17 gadus vecais Krišjānis.

Šodien laba vēlējumi no Madlienas tiks nodoti adresātiem. Savukārt LNT komanda sarūpējusi akcijas “Eņģeļi par Latviju” noslēguma koncerta dalībniekiem gardas un skaistas piparkūkas.

Kopumā no visas Latvja tika saņemtas vairāk nekā 200 pasakas. Ar katru gadu slimiem bērniem eņģeļu paliek arvien vairāk.

Ieva Lejniece, Bērnu slimnīcas fonda pārstāve

Mēs vēlamies pateikt sirsnīgu paldies ikvienam, kurš iesaistījās, domāja labas domas, rakstīja šīs pasakas.

Ziedošanas akcija “Eņģeļi pār Latviju” turpināsies līdz janvāra beigām. Akcijas kastītes var saņemt Bērnu slimnīcas fondā.

Lasi vēl