Kā neapmaldīties mežā?

Komentāri

Ogu un sēņu laiks Latvijas mežos turpinās. Pavisam nesen mēs stāstījām par bezbailīgajiem sēņotājiem Ādažu poligonā, taču šovakar uzzināsiet, ko par drošu mežā iešanu –  stāsta filmas ”Dokumentālists” zvaigzne Inta Ozoliņa!

Jau vairākkārt ziņots, kā sēņotājiem un ogotājiem izvairīties no nomaldīšanās mežā un kā rīkoties, ja tomēr gājiens uz mežu nav bijis veiksmīgs un ceļu uz mājām neizdodas atrast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Proti – neiet uz mežu vienatnē, ejiet tikai uz zināmām vietām, uzlādējiet mobilos telefonus, paņemiet medikamentus, ja tos ikdienā lietojat, ģērbieties košās drēbēs paskatiet saviem tuviniekiem uz kurieni tieši plānojat iet un uz cik ilgu laiku.

Taču padomi acīm redzot visiem nelīdz, jo cilvēki turpina pazust. Aizvadītajā naktī Pāvilostas novada,Vērgales pagastā ar glābēju palīdzību izdevies atrast divus apmaldījušos sēņotājus, kuri pusi nakts bija pavadījuši mežā.

Šajā rudenī mēs lūkojām pēc mazliet citādākiem padomiem jūsu drošībai, tādēļ devāmies uz Ķemeru purva pusi, kur vai 14 gadus dzīvo un strādā Inta Ozoliņa. Inta pati sevi sauc par dziednieci, zālīšu un, protams arī purva pazinēju. Pirms daudziem gadiem viņa apmaldījusies pati, tāpēc labi saprot kā jūtās ļaudis, kuri vairs neatrod ceļu ārā no meža.

Inta saka – ”nomaldījies cilvēks no bailēm paliekot stīvs un nekādas mācības par to, kā sūna aug vai kurā debess pusē kokam biezākā lapotne, vairs nepalīdzot. Šādus padomus nemaz neesot jēgas klausīties.”

Intai ir savi padomi drošai mežā iešanai vai drīzāk – drošai iznākšanai ārā. Viņa iesaka parūpēties par ceļa atzīmēšanu.

Pirms diviem gadiem Ķemeru purvā apmaldījās sieviete, kura vēlāk gāja bojā. Viņu meklējot apmaldījās arī sievietes dēls, kuru izdevās atrast pēdējā brīdī. Par to jāpateicas Intai, jo viņa labi zinājusi, kur pazudušo meklēt.

Inta stāsta, ka Ķemeru purvā pazudušo meklēšanā viņa varot palīdzēt, taču tuviniekiem noteikti jāatnes pazudušā cilvēka fotogrāfiju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl