Kā muzejam izdodas apkopot liecības par Baltijas ceļu?

Komentāri

Materiāla vākšana notiek visu laiku, laika gaitā tiem tiek pievienotas tādas fotogrāfijas, kas iepriekš nekur nav publicētas, atzīst Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte.

Piemēram, fotogrāfa Laimoņa Stīpnieka uzņemtie attēli rāda cilvēkus, kas Baltijas ceļā stāvēja ne ”īstajā” trasē, bet sadevās rokās jūras krastā.

Tiek lēsts, ka Baltijas ceļā no Latvijas piedalījās aptuveni pusmiljons cilvēku. Ņemot vērā, ka Latvija nav vienmērīgi blīvi apdzīvota, daudz pūļu tika pielikts, lai nodrošinātu nosegtu ”pārrāvumus”.

1989. gada 23. augusta diena bijusi līdzīga šodienai – laiks bijis nedaudz drēgns un rudenīgs. Kopumā akcijā piedalījās aptuveni divi miljoni cilvēku no trīs Baltijas valstīm. Sadevušies rokās vismaz 15 minūtes viņi veidoja aptuveni 600 kilometrus garu ķēdi, kas savienoja Tallinu, Rīgu un Viļņu.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā no 21. augusta līdz 12. septembrim būs aplūkojama izstāde “Baltijas brīvības ceļš”. Pēc tam tā būs aplūkojama Latvijas lielākajās pilsētās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl