Komentāri
Kā Morzes kodā skan “Es mīlu Latviju”? To īpašā zibakcijā par godu svētkiem mācās Latvijas skolēni
Foto: Ilze Vēbere ()

Pamatskolas Rīdze aktu zālē šodien sanāca plašs skolēnu skaits, lai piedalītos zibakcijā, kas veltīta valsts svētkiem. Skolēni mācījās pateikt “Es mīlu Latviju” Morzes kodā. Šajā zibakcijā Apsveikums Latvijai plāno uzstādīt rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu, kuri vienlaikus apsveiks Latviju dzimšanas dienā, izmantojot Morzes ābeci.

Speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv ikvienam tiešraidē būs jāatšifrē diasporas skolas Īrijā Saulgriezīte nosūtītais apsveikums Latvijas skolēniem. Zibakcija notiks līdz 18. novembrim. Apsveikums Latvijai ir unikāls projekts, kas veidots kā spēle, kurā ir jāatpazīst Morzes alfabēts un jāatšifrē apsveikumi. Šajā aplikācijā arī radīta speciāla platforma ar Morzes kodu apsveikumu Latvijai iesūtīšanai, kā arī jau iesūtīto apsveikumu atšifrēšanai.

Ikviens ir aicināts piedalīties projektā un nosūtīt savu apsveikumu līdz decembra sākumam, kā arī iesaistīt citus, radot tiem savu īpašo apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, kas būs kodēts ar Morzes kodu. Kopējais apsveikumu skaits arī veidos rekordu.

Foto

Plašāk par zibakciju TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl