Kā Latviju skars klimata pārmaiņas? Atbild meteoroloģijas centra pārstāvis

0 Komentāru
Kā Latviju skars klimata pārmaiņas? Atbild meteoroloģijas centra pārstāvis
EDIJS PĀLENS, LETA

Klimata pārmaiņas skar visu pasauli. Arvien biežāk un ar arvien lielāku “svaru” jautājumi par klimatu nonāk politiķu rokās.

Ap zemeslodes poliem kūst ledus, un jūras līmenis ceļas. Dažos reģionos ir biežāk vērojami ekstremāli laikapstākļi un lietusgāzes, bet citi saskaras ar karstuma viļņiem un sausuma periodiem. Tiek prognozēts, ka nākamajās desmitgadēs šīs dabas parādības kļūs vēl krasākas.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna, arī Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, notiek klimata pārmaiņas. To gadu no gada parādot klimatiskā analīze.

“Līdzīgi kā citviet Eiropā, parādās, ka vidējā temperatūra paaugstinās un nokrišņu kļūst vairāk,” norāda Vīksna.

Vaicāts, vai klimata pārmaiņas ietekmēs to, kādas nākotnē Latvijā būs ziemas, Vīksne atbildēja: “Tā kā gaisa temperatūra lielākoties izteikti paaugstinās tieši ziemā, tad jā – sniega sega ir tas parametrs, kas cietīs. Sniegs būs aizvien retāk. Un tieši aizvien retāk būs tādi periodi ar ilglaicīgi stabilu sniega segu. Tā kā šajā reģionā ziemas krietni samazināsies.”

0 Komentāru