Kā jaunā datu regula ietekmēs Dziesmu svētku fotografēšanu? Skaidro Datu valsts inspekcija

0 Komentāru

Simtgades Dziesmu un deju svētkiem gatavojas gan koncertu dalībnieki, gan arī dažādi dienesti. Piemēram, ugunsdzēsēji jau tagad sākuši pārbaudes skolās, kur mitināsies dalībnieki. Svētku laikā jārēķinās arī ar pastiprinātiem drošības pasākumiem.

Ir arī jauna nianse, – koncertu apmeklētājiem saistoši būs jaunieviestie datu aizsardzības noteikumi, īpaši saistībā ar uzņemto fotogrāfiju publicēšanu internetā.

Dziesmu un deju svētku veiksmīgas norises stūrakmens ir arī pienācīgas rūpes par dalībnieku un apmeklētāju drošību. Šim mērķim no svētku budžeta atvēlēti teju 800 000 eiro.

Eva Juhņēviča
Dziesmu un deju svētku izpilddirektore

Tas saistīts gan ar medicīnu, gan sabiedrisko kārtību, gan arī ar koncertu tehnisko aprīkojumu un uzbūvju drošību, kā arī dalībnieku datu drošību.

Olga Graudiņa
Datu valsts inspekcijas pārstāve

Viņi var fotografēt un uzņemt video, vienīgais jāuzmanās attiecībā uz publicēšanu. Ja viņi šīs fotogrāfijas publicēs, tad personas, kas iekļūs kadrā, var vērsties, lai foto tiktu dzēsts. Un tad vēl par aspektu, kas lielākoties notiek tādos pasākumos, kad tiek pazaudēti dokumenti, dalībnieku kartītes vai personu apliecinoši dokumenti, tad aicinām nepublicēt sociālajos tīklos.

Dziesmu un deju svētku norises vietās atradīsies vairāk nekā 400 mediķu, tomēr gan dalībnieki, gan skatītāji aicināti paši izvērtēt visus riskus, tostarp laikapstākļu ietekmi uz veselību. Svētku laikā pastiprinātā režīmā strādās arī policija.

Juris Šulte
Valsts policijas priekšnieka vietnieks

Jārēķinās ar sastrēgumiem, satiksmes ierobežojumiem, maksimāli jāizmanto sabiedriskais transports. Jārēķinās, ka iegādājoties biļetes otrreizējā tirgū, tās var būt viltotas. Mēs pastiprināti kontrolēsim autovadītājus, kontrolēsim arī dalībnieku naktsmītnes, vai tiek lietotas apreibinošās vielas.

Lielākā daļa svētku dalībnieku tiks izmitināti skolās – kopumā 71 mācību iestādē. Daudzās no tām vēl jāatrisina ugunsdrošības nepilnības.

“Ir pārbaudītas 43, kurām ir izsniegts pozitīvs atzinums, pārējās ir pārbaudes procesā. Septiņām ir jānovērš nelieli trūkumi. Nu, pārsvarā ir evakuācijas ceļi, automātiskās izziņošanas sistēmas,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Ints Sēlis.

Dziesmu un deju svētku norises vietās būs aizliegta nesaskaņota bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošana. Bruņotajiem spēkiem būs tiesības šādus lidaparātus notriekt.

0 Komentāru