14 komentāri

Saeimas deputātiem, kas ievēlēti no reģioniem, pienākas transporta un dzīves vietas kompensācija. Bez tabu skaidroja, kas ir lielākie kompensāciju saņēmēji, un kā Rīgā īrētā dzīvoklī dzīvo deputāts Juris Viļums, kas saņem lielāko kompensāciju.

Deputātiem darba algas samaksas lielums ir atkarīgs no vidējās algas lieluma valstī. 2013. gadā tā bija  716 eiro liela un sareizinot to ar koeficientu   3,2  varam noskaidrot  deputāta 2015. gada  mēnešalgu, kas ir  2291 eiro.  Par papildus pienākumu veikšanu algas lielums pieaug ģeometriskā progresijā.

Tā, piemēram, Saeimas priekšsēdētaja  Ināra Mūrniece papildus algai saņem 1239 eiro pirms nodokļu nomaksas, un viņas kopējā alga sasniedz 3530 eiro. Tam visam jāpievieno dažādas kompensācijas. ”Lai nebūtu tāda situācija, ka deputāts, kas ievēlēts no Rīgas, nonāktu izdevīgākā situācijā kā tas, kurš ievēlēts no Rēzeknes [..] pastāv kompensāciju sistēma – īres un ceļu izdevumu kompensācija deputātiem, kas dzīvo tālāk no Rīgas,” skaidro Saeimas preses dienesta vadītājs Juris Vīgulis.

Deputāti, kas dzīvo Rīgā vai tās tuvumā var saņemt tikai transporta izdevumu kompensāciju. Savukārt tiem, kas dzīvo vismaz 40 kilometru attālumā no galvaspilsētas, pienākas telpu īres kompensācija. Komentējot transporta kompensācijas, Vīgulis skaidro: ”Tie, kas dzīvo Rīgā, var saņemt 107 eiro, bet tie, kas dzīvo tālāk nekā 280 kilometrus no Rīgas, var pretendēt līdz pat 716 eiro mēnesī.”

Saeimas darbinieki apkopojuši par līdz šim novembrī izmaksātajām kompensācijām. No 100 deputātiem 41 kompensācijas nesaņem vai nav iesniedzis atbilstošu dokumentus. Bet kas tad ir lielāko kompensāciju saņēmēji?

Trešā vieta – 579,60 eiro

Saskaņas deputāti Valērijs Agešins, Vladimirs Nikonovs un Jānis Tutins

Otrā vieta – 597,60 eiro

Zaļo un Zemnieku savienības biedrs Rihards Eigims

Pirmā vieta 616,50 eiro

Līdera gods pienākas Reģionu apvienības deputātam Jurim Viļumam.

Bez tabu devās viesos pie Saeimas deputāta Jura Viļuma, lai apskatītu, kā dzīvo Rīgā īrētā dzīvoklī deputāts, kurš saņem lielāko kompensāciju Saeimā.

 

 

TOP komentāri

 • sieva
  +7 +6 -1

  sieva

  Ja es braucu no Latgales uz Rīgu strādāt, tad man pašai ir jādomā kur es palikšu, kā es varēšu nomaksāt īri par dzīvokli un ko es mutē bāzīšu, bet te lūk - kompensācija!!! paskaidrojiet par ko? Es arī braucu no Latgales uz Rīgu strādāt, nevis gurķoties, kāpēc tad man nepienākas kompensācija? Ar ko deputāts (tautas kalps) tik ļoti atsķiras no manis???
 • ivars
  +3 +3 0

  ivars

  Un vēl viņiem par maz grib sev algas celt.Lai viņi pamēģina izdzīvot ar minimālo algu,mērkaķu bars ne saeima.
 • skatītāja Ilze
  +4 +2 -2

  skatītāja Ilze

  Sauklis" viens likums-viena taisnība visiem" ir izsmiekls, tā ir ņirgāšanās par tautu, Kā var vienam cilvēkam maksāt par dzīvokli 616 eiro, tad nosakiet arī kādu noteiktu summu jebkuram darba darītājam, arī pensionāriem. Ko Jūs gribat teikt, ka tie deputāti ir pārcilvēki, ko viņi dara un ko izdarījuši, tik vien kā viens otrs piedzeras un neprot uzvesties. Lai valsts iznomā dienesta viesnīcas, tas noteikti būs daudz lētāk. Ir ārkārtīgi nepatīkami un apkaunojoši dzīvot tik nevienlīdzīgā valstī, kur augšas domā tikai par savas kabatas piestumšanu. Skumji.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl