Kā Covid-19 infekcija no viena saslimušā pārauga plašā perēklī?

Pievienot komentāru
Kā Covid-19 infekcija no viena saslimušā pārauga plašā perēklī?
REUTERS / SCANPIX

Visbiežāk saslimšana ar Covid-19 sākas ar vienu cilvēku, kurš to nodod tālāk nākamajam. Jo saslimušajam ir vairāk kontaktpersonu, jo plašāka infekcijas izplatība, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), publicējot shēmu, kā Latvijā no viena Covid-19 slimnieka inficējušies vēl 109.

SPKC publicētā shēma par Covid-19 izplatīšanos balstīta uz reāliem gadījumiem, kur infekcija no viena cilvēka tālāk izplatījusies vairāk nekā simts citiem un diemžēl divi ir miruši, tai skaitā jauna sieviete.

Covid-19 infekcija izplatījusies gan ģimenes lokā, gan starp dažādām izglītības iestādēm, baznīcu draudzēm un interešu pulciņiem, kā arī sporta klubā.

Foto: SPKC

“Lai samazinātu Covid-19 straujo izplatīšanos Latvijā, šobrīd ir ļoti būtiski mazināt kontaktus ārpus sava ”sociālā burbuļa”. Aicinām uz laiku ieturēt pauzi un nedoties uz vietām, kur vienkopus uzturas daudz cilvēku, sportot ārā un brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā! Vīrusu šobrīd nav iespējams izskaust pilnībā, taču ar šiem pamata piesardzības pasākumiem mēs kopīgiem spēkiem varam būtiski ierobežot vīrusa straujo izplatību. Pēc pāris nedēļām epidemiologi varēs vērtēt, vai mums kopā tas būs izdevies,” norāda SPKC.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits – 148 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem.

Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 – izveseļojušās.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis – 3,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā seši Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 63 pacienti, no kuriem 54 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet deviņi ir ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus aizvadītajā diennaktī no stacionāriem izrakstīti 12 pacienti, līdz ar to kopumā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.