Kā atšķirt koronavīrusu no pavasara alerģijas? 5 specifiskas pazīmes

Pievienot komentāru
Kā atšķirt koronavīrusu no pavasara alerģijas? 5 specifiskas pazīmes
AFP / SCANPIX

Klāt laiks, kad sāk plaukt ziedi un zaļumi – pavasara šķavu un alerģiju laiks. Ja iepriekšējos gados par ziedputekšņu izraisīto siena drudzi īpaši nesatraucāmies, šogad katra nošķaudīšanās rada bažas par iespējamu Covid-19. Vai gluži pretēji – tā vietā, lai pārbaudītu vīrusa iespējamību, cilvēks nospriež, ka tas būs vien alerģisks klepus. BBC sadarbībā ar Lielbritānijas ģimenes ārstu biedrību apkopojuši pazīmes, pēc kurām atšķirt alerģiju un koronavīrusu.

Kā atklāj Lielbritānijas lielākais medicīnas portāls NHS, siena drudzis jeb alerģija pret ziedputekšņiem savu uzvaras gājienu piedzīvo pavasaros un rudeņos, un šopavasar daudzas pasaules ārstu organizācijas jau izplatījušas brīdinājumus nejaukt to ar Covid-19. Abu simptomi ir tiešām līdzīgi, taču ir daži veidi, kā saslimšanas atšķirt.

Lūk, pazīmes, pēc kurām atšķirt pavasara alerģiju no Covid-19, kuras apkopojusi Apvienotās karalistes Karaliskā ģimenes ārstu biedrība!

Niezošas, asarojošas acis, pilošs deguns

Šī ir tipiska siena drudža pazīme, ne koronavīrusa vēstnesis. Taču ārsti brīdina – acu asarošana un deguna pilēšana ir iemesls, kāpēc cilvēks pastiprināti pieskaras sejai ar, iespējams, ne tik tīriem pirkstiem, un tas gan var kļūt par veidu, kā saķert koronavīrusu!

Drudzis, paaugstināta temperatūra

Siena drudzis patiesībā nav nekāds drudzis vārda tiešajā nozīmē – ja tev ir alerģija, temperatūras nebūs. Taču paaugstināta temperatūra ir viens no galvenajiem koronavīrusa simptomiem! Ja tavai ”pavasara alerģijai” pievienojas drudzis, vērsies pie speciālista – tā noteikti vairs nav vienkārša alerģija!

Šķavas

Šķavas ir tipiska pavasara alerģijas pazīme, taču tās nav tipiskas koronavīrusa gadījumā. Ja sāc pastiprināti šķaudīt, visdrīzāk pie vainas būs alerģija, taču ārsti uzsver – jebkurā gadījumā šķaudot sejai priekšā jāliek vienreiz lietojamā salvete, kuru pēc tam jāizmet atkritumos. Nebiedēsim apkārtējos!

Klepus

Ar klepu ir vissarežģītāk, jo tas raksturīgs kā koronavīrusam, tā alerģijai. Pēkšņi parādījies un nepārejošs klepus ir viens no galvenajiem koronavīrusa simptomiem. Tiesa, tas var liecināt arī par alerģiju.

Ja ik pavasari ciet no alerģijas un klepus ir tieši tāds pats kā allaž, visdrīzāk atkal būs pie vainas alerģija. Taču, ja līdz ar klepu jūti grūtības elpot vai tas atšķiras no ierastā alerģiskā klepus, nekavējoties sazinies ar mediķiem!

Nejūtība pret smaržām

Tas nav koronavīrusa galvenais simptoms, taču daļa Covid-19 slimnieku ir sūdzējušies par to, ka slimības laikā nejūt smaržu. Nejūtība pret smaržām var būt arī pavasara alerģijas izpausme. Šajā gadījumā ārsti iesaka drošības pēc sazināties ar mediķiem un detalizētāk informēt par saslimšanu.