17 komentāri

Ģimenes ārstu streika laikā pacientiem palīdzību sniegs rezidenti, bet tikai viņu darba vietā un darbā laikā. Šāda vienošanās panākta šodien sanāksmē Veselības ministrijā.

Ārstu-rezidentu darbs tiks reorganizēts. Katrs no viņiem paliks savā medicīnas iestādē un strādās tās pašas stundas, tikai uzņemšanas nodaļā, kur arī ir sagaidāma vislielākā pacientu plūsma. Šādai darba reorganizācijai gan augstskolas, gan rezidenti piekrīt. Tomēr joprojām neatbildēti ir jautājumi par to, kurš izrakstīs slimības lapas vai kompensējamos medikamentus, ko rezidenti nedrīkst darīt.

Kārlis Rācenis
PSKUS internās medicīnas rezidents

Tur ir ļoti daudz neatbildētu jautājumu, tas viss notiek ļoti lielā steigā. Šajā brīdī rezidenti ir tāds kā ķēdes vājais posms, jo mēs vēl neesam sertificēti, mums ir jāpakļaujas mācību programmai. Tad, protams, ja mums ir tā sajūta, ka mums ir jāaizstāj kaut kādā veidā ģimenes ārsti, tad mēs jūtamies kā kaut kāds ielāps, kas tika uzlikts virsū, lai noturētu šo situāciju. Tai pašā laikā mēs visi esam devuši Hipokrata zvērestu, un mēs saprotam, ka pacientiem ir jāpalīdz.

Plānots, ka Nacionālais veselības dienests uz laiku piešķirs tiesības izrakstīt kompensējamos medikamentus citiem sertificētiem ārstiem. Savukārt bērnus ir gatava apkalpot Bērnu slimnīca.

Plašāk par šo tematu – LNT Ziņu sižetā!

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • vērotājs
  +4 +4 0

  vērotājs

  Skaidrs ir viens,ja rezidenti aizstās streikojošos ārstus,sreiks būs kaķim zem astes.Un to arī valdība cenšas panākt.
 • Ilona Vīnberga
  +3 +3 0

  Ilona Vīnberga

  Varbūt veterinārārsti var izlīdzēt mums šajā situācija? Receptes taču var izrakstīt un brūces apstrādāt...un kājas, rokas ieģipsēt...
 • Rezidente

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl