Jūrmalu pamet ne tikai Jaunais vilnis, bet arī KVN un Jurmaļina

Komentāri
Jūrmalu pamet ne tikai Jaunais vilnis, bet arī KVN un Jurmaļina
FOTO: LETA

Humora šovi KVN un Jurmaļina oficiāli atcēluši pasākumu datumu rezervācijas šī gada jūlijā Dzintaru koncertzālē. Tajā pašā laikā organizatori lūguši rezervēt laiku pasākumu norisei Dzintaru koncertālē nākamajā gadā. Jauno izpildītāju konkursa Jaunais Vilnis rīkotāji šobrīd nav snieguši oficiālu paziņojumu par koncertzāles rezervācijas atcelšanu, informē Jūrmalas pilsētas dome.

“Protams, žēl, ka divi ilggadējie pasākumi, kas tradicionāli norisinājās Jūrmalā vasarā, šeit vairs nenotiks, bet acīmredzot pasākumu rīkotājiem tas bija vienīgais risinājums laikā, kad Krievija atrodas ļoti sarežģītā sociālekonomiskajā un politiskajā situācijā. Domāju, visiem ir skaidrs, ka tas ir lielās politikas jautājums. Viennozīmīgi, Dzintaru koncertzāle šajos datumos tukša nepaliks – aktīva un augsta līmeņa koncertdzīve Jūrmalā turpināsies. Turklāt šogad Jūrmalā norisināsies vairāki nozīmīgi starptautiski pasākumi arī citās jomās, kas nesīs Jūrmalas vārdu Eiropas mērogā,” ir pārliecināts Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tuvākā mēneša laikā Dzintaru koncertzāle pabeigs šī gada repertuāra izstrādi, un varu teikt, ka pasākumu programma būs bagātīga un, kā ierasts, dažādām gaumēm piemērota. Šis gads būs īpašs ar to, ka pavasara beigās tiks pabeigta mazās jeb slēgtās zāles rekonstrukcija un Dzintaru koncertzāle kultūras pasākumus piedāvās arī rudens un ziemas periodā,” komentē Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Guntars Ķirsis.

Šovasar Jūrmalā notiks daudz augsta līmeņa un starptautiska mēroga pasākumu kultūras, sporta, biznesa un politikas jomās. Jūrmala ir otra lielākā oficiālo pasākumu norises vieta Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē, tostarp Jūrmalā notiks viens no galvenajiem pasākumiem – Eiropas Savienības ikgadējais forums Baltijas jūras reģionam.

Jau maijā Jūrmalas pludmalē notiks prestižais Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Masters posms pludmales volejbolā ar pasaules vadošo pludmales volejbolistu dalību. Tas būs pirmais tik augsta ranga pludmales volejbola turnīrs Baltijā. Savukārt kultūras jomā Dzintaru koncertzāle uzņems izcilus pasaules māksliniekus, piemēram, Izraēlas filharmoniķus diriģenta Zubin Mehta vadībā, kas ir viens no TOP 5 labākajiem orķestriem pasaulē. Visa 2015.gadā garumā Jūrmalā tiks organizēti gandrīz divdesmit Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai veltīti pasākumi un norises.

“Jūrmala ir elastīga un atrod risinājumus arī sarežģītās situācijās. Mērķtiecīgi strādājam, lai Jūrmala nostiprinātos kā ievērojama tikšanās vieta ne tikai Austrumos, bet arī Rietumos. Arī mūsu uzņēmēji – vismaz tie, kas nopietni plāno savu darbību un analizē tirgus situāciju, – jau laikus tādam notikumu pavērsienam ir gatavojušies. Un pašvaldība darīs visu iespējamo, lai viņus atbalstītu,” uzsver Truksnis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl