“Jūrmalgeita”: Kipras tiesa lemj par Miluša izdošanu

Komentāri

Kiprā notikusi tiesas sēde par uzņēmēja Germana Miluša izdošanu Latvijai, tomēr lēmums vēl nav pieņemts.

Miluša advokāti tiesā paziņojuši, ka Latvija esot pārkāpusi kukuļošanā notiesātā cilvēktiesības, tāpēc Kipras tiesa pirms lēmuma pieņemšanas vēlas dzirdēt Latvijas valsts atbildi uz šādiem pārmetumiem.

Latvijas prokuratūrai līdz 25. augusta plkst. 10.00 jāiesniedz atbildes uz pieprasītajiem jautājumiem, tad arī tiks turpināta tiesas sēde.

Kukuļošanā notiesātais Milušs Kipras sēdē piedalījās klātienē.

Jau vēstīts, ka pirms 10 gadiem starptautiskajā meklēšanā izsludinātais Milušs tika aizturēts Larnakā, un tagad Latvijas Ģenerālprokuratūra kārto formalitātes, lai panāktu viņa izdošanu un nogādāšanu Latvijā tiesas piespriestā soda izciešanai.

Bijušo “BMW” tirgotāju Milušu kopā ar bijušo Jūrmalas mēru Juri Hlevicki atzina par vainīgiem kukuļa došanā toreizējam Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam, lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki. Hlevickim un Milušam piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju.

Milušs uz pirmās instances tiesas sēdēm nāca paklausīgi, taču uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies un, lai izvairītos no piespriestā soda, aizbēga uz Krieviju.

Lasi vēl