Jūrmalas ugunsgrēka seku likvidēšana – nedrīkst lietot ūdeni no vairākiem dziļurbumiem

0 Komentāru

Tikmēr četru Slokas māju iedzīvotāji jau vairākas dienas nelieto ūdeni no saviem dziļurbumiem. Tas ir aizliegts iespējamā piesārņojuma dēļ, kas varētu būt radies pēc ugunsgrēka nelegālajā izgāztuvē.

Dažu metru attālumā no atkritumiem tagad ir novietota cisterna ar dzeramo ūdeni, kas ik pēc pusotras dienas tiek nomainīts.

Tuvāko četru privātmāju saimnieki nekādas izmaiņas savu urbumu ūdenī gan vēl nav pamanījuši. Tas esot joprojām dzidrs un bez smakas. Ko nevar teikt par gaisu.

Foto

Artūrs Gulbis
Slokas iedzīvotājs

Vakar bija pārstāve no domes un palūdza arī zobus nemazgāt, un arī pašam vēl arī tanī ūdenī. Nu kamēr būs analīzes. Bija rūpnieciskā zona, tagad ir palikusi degradēta zona šeit. Analīzes vēl pagaidām nav zināmas, bet smirdoņa mums te ir ļoti “patīkama”. It sevišķi tad, kad vakarpusē nedaudz pierimst vējš, un mums te valdošie ir dienvidrietumi. Elpot nav ko.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs tikmēr ir veicis gruntsūdeņu virziena modelēšanu un secināts, ka piesārņojums, ja tāds būs, ar laiku var ieplūst Slokas karjerā un pat Lielupē.

0 Komentāru