Jūrmalas ugunsgrēkā deguši arī bīstami sadzīves atkritumi; atbildīgās institūcijas nāk klajā ar brīdinājumu iedzīvotājiem

0 Komentāru

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori konstatējuši, ka vērienīgajā ugunsgrēkā Jūrmalā deguši arī bīstamie sadzīves atkritumi, tostarp baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles. Tādējādi atmosfērā nonākušais piesārņojums varētu būt daudz bīstamāks nekā iepriekš domāts.

Vidē, visticamāk, nonākušas arī kancerogēnas vielas. Tāpēc atbildīgās instances trešdien, 21. jūnijā, nāca klajā ar plašāku informāciju iedzīvotājiem.

Vēl pirmdien VVD vadītāja Inga Koļegova apgalvoja, ka ugunsgrēks Jūrmalā, Slokas apkaimē, paliekošu ietekmi uz cilvēkiem un vidi neatstās, tomēr tagad saņemtas jaunas ziņas, kas liecina, ka situācija tik rožaina nebūt nav.

Kaspars Gerhards

Kaspars Gerhards
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

Šodien plkst. 3.00 no rīta tika likvidēts ugunsgrēks, pēc kā VVD inspektors iesniedza ziņojumu par pārbaudēm notikuma vietā. Noskaidrojies, ka tur atradušies arī bīstamie sadzīves atkritumi, tai skaitā baterijas, aerosoli, elektrības vadi.

Inga Koļegova
VVD vadītāja

Dienests ir izdevis konkrētus uzdevumus komersantam, kas glabāja šeit atkritumus. Tie jāsavāc, jāizšķiro bīstamie no nebīstamajiem, attiecīgi jāveic arī gruntsūdeņu un grunts analīzes, lai izpētītu ugunsgrēka ietekmi uz vidi.

Uzņēmumam līdz ceturtdienai, 22. jūnijam, VVD jāiesniedz pasākumu plāns un jāsāk teritorijas sakopšana. Ja tas netiks darīts, tad to veiks VVD, pēc tam izrakstīs rēķinu.

VVD paņēmis grunts paraugus gan vairākās vietās Jūrmalas pilsētā, gan virszemes ūdeņu paraugus.

Gerharda skatījumā, tādējādi šajā lietā jārunā par kriminālatbildību.

Foto: melniem dūmiem deg Jūrmalas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacija

0 Komentāru