Komentāri

Arvien jauna celtniecība piejūras kāpās, daudzdzīvokļu mājas pilsētas laukumu vietā, daudzstāvu viesnīca pašā Lielupes grīvā – Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojums paredz visai iespaidīgas izmaiņas pilsētas vaibstos. Tomēr šīs izmaiņas kārtējo reizi izsaukušas pilsētas aizstāvības biedrības sašutumu, kura, saskatot tajās ietekmīgu pašmāju biznesmeņu interešu lobēšanu, pat sākusi pret izmaiņām vākt parakstus.

Saskaņā ar pašvaldības ieceri kāpu zonā varēs celt jebko – sākot ar viesu namu un beidzot ar alus bāru. Laukumā pie Dubultu stacijas sākotnēji bija paredzēts celt piecstāvu dzīvojamo māju. Tad sākās protesti, un no ieceres nācās atteikties. Tomēr arī pilsētnieku priekam laukums netiks saglabāts. Tagad te paredzēts celt viesnīcu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas ir tikai viens no 14 piemēriem, kurus, iebilstot pret pilsētas teritoriālā plānojuma izmaiņām, uzskaita Jūrmalas aizsardzības biedrība. Tā pret šīm izmaiņām arī sākusi parakstu vākšanu portālā manabalss.lv. Līdz šai pēcpusdienai petīciju bija parakstījuši seši ar pusi simti cilvēku. Biedrības vadītājs kā piemēru min 2000 kvadrātmetru lielu kāpu pie pašas jūras blakus glaunajai Karginu ģimenes villai. Rema Kargina firmai SIA Adlera piederošā zeme jau drīz varēs pārvērsties būvlaukumā. Kaut šajā teritorijā nekā cita kā priedes un sniegu šobrīd nemana, pašvaldība uzstāj, ka tā esot vēsturiski apbūvēta, tādēļ tagad neesot pamata liegt zemes īpašniekam te celt viesu namu vai restorānu, ja vien viņš tā vēlēsies.

Foto

Kategoriski iebildumi biedrībai ir arī pret ieceri celt 12 stāvu viesnīcu ēkas pašā Lielupes grīvā. Tas neatgriezeniski izbojāšot skaisto ainavu, nemaz nerunājot par iespējamajām sekām pret vidi.

Tomēr Jūrmalas dome visus pārmetumus noraida, sakot, ka daļa dabas draugu prasību jau ņemta vērā, trīs iespaidīga izmēra dabas platībās plānoto apbūvi atceļot. Pašvaldībā akcentē, ka nevarot jau pilsētu iekonservēt, jo jādod vieta ekonomiskai attīstībai.

Jūrmalas aizsardzības biedrība savukārt uz to atbild, ka, dome patiesībā nekādus kompromisus nav vēlējusies un no trīs lielo teritoriju apbūves attiekusies tikai pēc mediju iejaukšanās. Kurā pusē nostāsies pilsētnieki attiecībā pret pārējām Jūrmalas domes iecerēm, būs zināms jau drīz. Gan sabiedriskās apspriešanas, gan parakstu vākšanas beigsies nākamās nedēļas sākumā.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl