Komentāri
Jūrmalas namu apsaimniekotājs, iespējams, piesavinājies 300 tūkstošus eiro
Foto: Images Money/Flickr

Jūrmalas pilsētas iedzīvotājiem radušās aizdomas, ka 300 tūkstoši viņu iemaksātās naudas uzņēmumā SIA Jūrmalas namsaimnieks novirzītas nevis uzkrājumu veidošanai, bet gan citiem, ar namu apsaimniekošanu nesaistītiem mērķiem.

Līdz ar to Jūrmalas pilsētas iedzīvotāji pēc savas iniciatīvas šodien Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldē iesniegs pieteikumu krimināllietas sākšanai pret SIA Jūrmalas namsaimnieks.

Saskaņā ar jūrmalnieku rīcībā esošiem dokumentiem Jūrmalas pilsētas dome nodeva Jūrmalas pilsētas dzīvojamo māju īpašnieku uzkrātos naudas līdzekļus vismaz 300 tūkst. eiro apmērā Lietuvas kompānijai ar Jūrmalas pilsētas domi noslēgtā līguma izpildei. Tas noticis, neņemot vērā, ka šie līdzekļi nav aizskarami un lietojami citiem mērķiem kā tikai dzīvojamo māju remontdarbiem.

Taču iedzīvotājiem esot pamatotas aizdomas, ka minētos naudas līdzekļus nu jau jaunie SIA Jūrmalas namsaimnieks īpašnieki, veicot prettiesiskas darbības, ir pārskaitījuši citai kompānijai par darbiem, kas nav saistīti ar dzīvojamo māju uzkrājumu izlietošanu.

Tikmēr Jūrmalas pašvaldība uzsver:

Pašvaldība regulāri seko līdzi SIA Jūrmalas namsaimnieks uzkrāto finanšu līdzekļu izlietojumam. Saskaņā ar Jūrmalas namsaimnieka iesniegtajām atskaitēm pašvaldībai uzkrātie finanšu līdzekļi atrodas pārvaldnieka finanšu līdzekļu kontā, kā to paredz līgums. Pašvaldības noslēgtais līgums ar Jūrmalas namsaimnieku nosaka, ka uzkrātos finanšu līdzekļus drīkst izmantot tikai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nekustamo īpašumu plānotajiem remonta darbiem, avārijas situācijas novēršanai vai saskaņā ar dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku nolemto.

31. martā Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (LZP) tikšanās laikā ar iedzīvotājiem Kauguru kultūras namā apgalvojis, ka nauda nav pazudusi, taču iedzīvotājiem tam neesot ticības, teikts biedrības izplatītajā paziņojumā.

Faktiski notikusi prettiesiska jūrmalnieku līdzekļu izsaimniekošana, to nododot trešajām personām, skaidro Jūrmalas Aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs Uldis Kronblūms.

Pērn decembrī tika noslēgts privatizējamās SIA Jūrmalas namsaimnieks kapitāla daļu iegādes darījums. Jūrmalas namsaimnieka pirkuma līgumu parakstīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Truksnis un Lietuvā reģistrētā uzņēmuma “Būsto valda” direktors Gaudents Jons Žilis.

Darījuma kopējā summa ir 2 959 461 eiro, no kuriem saskaņā ar izsoles nosacījumiem 300 tūkst. eiro tika samaksāti izsoles dienā 30. septembrī, atlikušais maksājums Jūrmalas pilsētas pašvaldības norēķinu kontā tika saņemts 19. decembrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasi vēl