Jūrmalas kāpās plāno izbūvēt kilometru garu, apgaismotu pastaigu taku

1 komentārs

Līdz šā gada beigām kāpu posmā starp Dzintariem un Majoriem taps gandrīz kilometru gara, apgaismota koka pastaigu taka.

Ideja ir nodrošināt vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem arī tumšajos gada mēnešos pastaigu gar jūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz kilometru garā pastaigu laipa tiks izbūvēta no kokmateriāla. Pašvaldībā saka, ka jūrmalnieki un pilsētas viesi iecienījuši pastaigas pludmalē, taču Latvijas laika apstākļu dēļ atpūta jūras krastā gandrīz pusgadu ir neiespējama.

Pastaigu takas izgaismošanai pludmalē paredzēts uzstādīt 28 gaismas stabus.

Projekts paredz izbūvēt ne tikai šo apgaismojuma līniju, bet arī rekonstruēt  četras izejas uz jūru. Kopumā tas izmaksāšot aptuveni 160 tūkstošus eiro.

Foto:

Dabas draugu bažas – betons

Tiesa gan, šai iecerei ir arī pretinieki, kas uztraucas, ka koka laipu nākotnē aizstās ar betona promenādi, tādējādi sabojājot pludmali. Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Guntis Grūba norāda, ka koka laipa dabas stihiju priekšā visai drīz tiks atzīta par nederīgu.

“Līdz ar to, visticamāk, Jūrmalas pašvaldība šobrīd gatavo augsni, argumentus, lai nevis izstrādātu šo promenādi ar koka laipu, bet gan ar betonu mūri vai citāda veidu tehnisku konstrukciju,” bažas pauž Grūba.

Šādus pārmetumus gan Jūrmalas dome noraida, sakot, ka betonēta promenādes izveide pludmalē nav plānota. Taču Grūbas iebildumu saraksts ar to nebeidzas. Viņš norāda, ka vasarā jūrmalas pludmale jau tā ir pārblīvēta  ar atpūtniekiem un āra kafejnīcām, – līdz ar pastaigas takas izbūvi vietas būs vēl mazāk. Tādēļ aizsardzības biedrība sola apstrīdēt būvatļauju šiem labiekārtošanas darbiem.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl