Jūrmalas caurlaides nemaksātājus vēlas kontrolēt ar fotoradariem

Pievienot komentāru
Jūrmalas caurlaides nemaksātājus vēlas kontrolēt ar fotoradariem
Foto: LETA

Uz Jūrmalas robežas jau vairākas nedēļas testa režīmā strādā kameras, kas fiksē automašīnas, kas nemaksā par iebraukšanu kūrortpilsētā. Kādi ir secinājumi? Un – vai ir attaisnojusies iebraukšanas maksas iekasēšana tikai vasaras sezonā?

Pagaidām kārtība nav mainījusies – ja autovadītājiem nav pastāvīgas caurlaides, tā vasaras sezonas laikā no aprīļa līdz septembra beigām jāpērk biļešu automātā. Iebraukšanas maksa ir 2 eiro, bet ziemas periodā – bezmaksas. Autovadītāji šo maksu vērtē dažādi.

Jau divas vasaras sezonas iebraucot Jūrmalā, jāmaksā 2 eiro, pirms tam šī maksa bija iekasēta visa gada garumā. Jūrmalas pašvaldība skaidro, ka šī kārtība ir attaisnojusies – ieņēmumi ir palielinājušies, bet ziemas periodā bezmaksas iebraukšana palielina tūristu plūsmu.

Skaties foto:

2013. gadā kopējie ieņēmumi no iebraukšanas atļaujām bija 1 miljons 600 tūkstoši, pērn tie bija 2 miljoni eiro, bet šogad pagaidām 1 700 000 eiro. Taču ir autovadītāji, kuri ignorē maksas iebraukšanu, tāpēc Jūrmalas pašvaldība gatavojas ieviest automātisku iebraucošo automašīnu kontroli. Jau ir uzstādītas un testa režīmā strādā pirmās kameras.

Numuru atpazīšanas kameras ne tikai ļaus atpazīt tos, kuri nesamaksā, iebraucot Jūrmalā periodā no aprīļa līdz septembra beigām, bet arī atvieglotu maksāšanas kārtību. Numuru atpazīšanas kameras strādā testa režīmā pirmo mēnesi, un Jūrmalas pašvaldība tādā veidā mēģinās izkontrolēt iebraukšanas nodevas samaksu, bet pastāvīgi tās sāks strādāt nākamā gada pavasarī.

Skaties video: