Jūrmalai ar “Jauno vilni” līgums slēgts arī uz nākamo gadu

Komentāri

Jūrmalas pilsētas vadība ar festivāla ”Jaunais vilnis” organizatoriem pēdējo sadarbības līgumu slēgusi uz diviem gadiem, proti, 2014. un 2015. gadu, taču skaidrības par to, vai pasākums Latvijas kūrortpilsētā notiks arī nākamvasar, nav.

“Uzskatu, ka šāda mēroga pasākumi Jūrmalai un Latvijai ir nepieciešami,” intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Jūrmalas pilsētas mērs Gatis Truksnis. Viņš norādīja, ka festivāls pilsētai sniedz ekonomisku atbalstu, kā arī bezmaksas reklāmu, kurai citādi būtu jāvelta apjomīgi līdzekļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sadarbības līgums starp Jūrmalas domi un “Jaunā viļņa” organiztoriem tomēr neparedz 100% šī pasākuma norisi Jūrmalā arī nākamgad. Tāpat tas neparedz sankcijas, ja kāda no pusēm savas domas ir mainījusi.

Pasākums “Jaunais vilnis”, kurā pārsvarā piedalās Krievijas un bijušās Padomju savienības bloka valstu pārstāvji, Latvijas sabiedrībā tiek vērtēts neviennozīmīgi. Kamēr vieni, tostarp Jūrmalas pilsētas vadītājs Gatis Truksnis, uzsver pasākuma devumu pilsētas ekonomikai, citi kritizē tā formātu un to, ka festivālā pulcējas daudzas personas, kuras atbalsta situācijas destabilizāciju Ukrainā. Piemēram, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļāva Krievijas skatuves māksliniekus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, liedzot viņiem apmeklēt “Jauno vilni”.

Melnajā sarakstā iekļautās personas, kurām tagad būs liegts apmeklēt pasākumus Latvijā, pēdējā laikā ir ļoti aktīvi atbalstījušas starptautisko tiesību pārkāpumus, Krimas aneksiju, kā arī nereti nākušas klajā ar skandaloziem paziņojumiem saistībā ar notikumiem Ukrainā. Tā savu izvēli iekļaut melnajā sarakstā trīs Krievijas mūziķus skaidroja ārlietu ministrs E. Rinkēvičs. Viņš arī norādīja – pēdējā laikā šīs personas vairāk nodarbojušās nevis ar mākslu, bet ar politiku.

Lasi vēl