Jūrmalā sāksies jau piektais akadēmiskās mūzikas festivāls

Pievienot komentāru

Dzintaru koncertzālē otrdien, 23.jūlijā, atklās jau piekto Jūrmalas festivālu. Tajā uzstāsies Latvijā dzimuši mūziķi, kas ieguvuši starptautisku atzinību.

Pasākuma organizatori lēš, ka šis būs valstī apmeklētākais akadēmiskās mūzikas pasākums, jo uz lielāko daļu koncertu biļetes izpārdotas jau jūnija sākumā.

Otrdienas vakara koncertā “Dzimuši Latvijā” uz skatuves jau starptautiski atzītiem Latvijas māksliniekiem, tostarp Intaram Busulim, Vestardam Šimkum un Aleksandram Antoņenko, pievienosies jaunie talanti un unikālais Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris.

Pašmāju mākslinieki atzīst, ka viņiem ir liels pagodinājums reizi gadā starp koncertiem ārvalstīs tikties tepat Jūrmalā. Otrdien koncertā izskanēs tādu akadēmiskās mūzikas grandu kā Johana Sebastiana Baha, Filipa Glāsa, Roberta Šūmana un citu komponistu skaņdarbi Latvijas mākslinieku izpildījumā.

“Gribas spēlēt kaut ko patiešām siltu un vasarīgu, kaut ko nedaudz brīvu un kaut ko varbūt ne tik akadēmisku, tāpēc arī šovakar es spēlēšu kaut ko no amerikāņu koncertu džeza, un tas būs pagājušā gadsimta 40.gados tapušais leģendārā džeza mūziķa komponista un pianista Djūka Elingtona skaņdarbs “Jaunās pasaules nākšana” uz klavierēm ar bigbendu un stīgu grupu, – tur ir gan improvizācijas elementi gan spoža mūzika,” norāda pianists Vestards Šimkus.

Šajā gadā festivāls solās būs īpašs ar to, ka koncertuzvedumi notiks arī ārpus Dzintaru koncertzāles, proti, jūras krastā.