Jūrmalā izsola tiesības nomāt vietas pludmales kafejnīcām

1 komentārs

Jaunās kūrortsezonas gaidās izsolītas arī tiesības izvietot kafejnīcas pludmalē un tās tuvumā. Šāda prakse pašvaldībā pastāv jau trešo gadu.

Divās dienās Jūrmalas dome plāno izsolīt tiesības darboties desmit vietās. Sākot no ekskluzīvajiem Bulduriem, līdz daudzstāvu māju ieskautajiem Kauguriem.

Otrdien, 27. martā, izsole tika līdz pusei.

Atkarībā no vietas, uzņēmēji bija gatavi maksāt no pusotra līdz astoņiem tūkstošiem gadā.

Aktīvā sezona Jūrmalā ilgst no maija līdz oktobrim, taču samaksātā nomas maksa teorētiski ļauj strādāt visu gadu.

Dienas vidū liedagā laiks ir saulains, taču pūš stindzinošs vējš. Nevienas darbojošās kafejnīcas nav. Pensionāres Lidija un Māra šeit atpūšas arī vasarā. Par kafejnīcu piedāvājumu saka – labi, bet padārgi. Laikam tādas vasaras.

LNT uzrunāja arī pašus izsoles dalībniekus – kafejnīcu īpašniekus. Dalīties ar pārdomām par gaidāmo sezonu nevēlējās neviens. Tā teikt – klusēšana – zelts.

Iespējams, tas saistīts ar iepriekšējo gadu pieredzi, kad tika apšaubīta izsoļu objektivitāte, kā arī dalībnieku centieni nepieļaut konkurentu iesaistīšanos.

Domē apgalvo, ka tagad sistēma mainīta – proti, ja sākuma cena tiek pārsniegta desmitkārtīgi, dalībniekiem jāapliecina, ka izsoles izgāšanās gadījumā būs gatavi zaudēt naudu.

Par populārākajām vietām Bulduros cīņā iesaistījās septiņi komersanti, mazāk populārās divi, trīs. Izsoles turpināsies arī trešdien, 28. martā, kā arī aprīļa beigās.
1 komentārs