Jūrmala ievieš jaunu praksi atkritumu apsaimniekošanā – tagad atkritumus sver

1 komentārs

Jūrmalā sākusi darboties jauna atkritumu izvešanas sistēma. Tagad tos sver, nevis aprēķina pēc apjoma, kā citur Latvijā.

Lai šādu sistēmu varētu realizēt, katrā Jūrmalas konteinerā tagad ir ievietots īpašs čips. Savukārt svari ir iemontēti atkritumu izvedēja pacelšanas mehānismā.

Lai izvairītos no kļūdas, konteiners tiek nosvērts divreiz – pirms un pēc iztukšošanas, un svara starpība tad arī ir tas, par ko jūrmalniekiem ir jāmaksā. Visas šis darbības tiek fiksētas elektroniski.

Valērijs Stankevičs
“Clean R” izpilddirektors

Ļoti līdzīgi tam, kā jūs ejat uz tirgu. Ja jūs ejat uz tirgu un pērkat kaut ko uz svara, šeit strādā identiski svari. Kļūdas robeža ir līdz vienam kilogramam. Kas varētu rasties pacelšanas brīdī. Ietekmēt fiziski – nezinu, pielikt pirkstu, šeit tas ir tehnoloģiski izslēgts. Krāvējam tad ir jālec kopā ar konteineru iekšā.

Ar jaunās sistēmas palīdzību Jūrmalas dome cer veicināt atkritumu šķirošanu. Piemēram, pēc svara smagus atkritumus var aizvest uz atkritumu šķirotavām un izmest bez maksas. Turklāt šī sistēma ļaus vienādos uzskaites metodes, jo arī poligonā sadzīves atkritumi tiek svērti.

1 komentārs