Jurašam esot piedāvāts miljons eiro kukulis, lai mainītu apsūdzības pantu Magoņa lietā

Pievienot komentāru
Jurašam esot piedāvāts miljons eiro kukulis, lai mainītu apsūdzības pantu Magoņa lietā
LETA

Smiekli – šādu reakciju uz sabiedrības bažām par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kadru tīrīšanu un tās ietekmi uz korupcijas izskaušanu piektdien, 15. jūlijā, preses konferencē demonstrēja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Ne viņš, ne otrs KNAB uzraugs, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, nemēģinās noskaidrot, kāpēc no darba tiek padzīti četri ilggadēji korupcijas apkarošanas daļas darbinieki, kuri nepastarpināti palīdzējuši savākt pierādījumus arī pēdējo gadu skaļākajā Magoņa korupcijas lietā.

Jau ziņots – īsi pirms došanās atvaļinājumā Streļčenoks ar vienu lēmumu atbrīvojās ne tikai no savas sāncenses Jutas Strīķes, bet arī izmeklēšanas nodaļas vadītājas Lienītes Šikoras un abiem galvenajiem operatīvā darba veicējiem Jura Juraša un Mārtiņa Lodes. Abi bija nepastarpināti iesaistīti arī bijušā Latvijas dzelzceļa šefa Uģa Magoņa aizturēšanā. Vai, vācot pieradījumu pret Magoni, pieļautas kļūdas vai nelikumības, uzzināt nav iespējams, jo Streļčenoks patlaban atpūšas. Tikmēr sabiedrībā aug bažas, vai ilggadējie darbinieki nav noņemti no trases, lai kavētu kādas izmeklēšanas gaitu.

Taču neizpratni, kāpēc dienests bez acīmredzama iemesla atbrīvojas no četriem vadošiem, profesionāliem darbiniekiem, paudis arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

TV3 Ziņas mēģināja noskaidrot no KNAB uzrauga – ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera -, vai bažām, ka Magoņa vai kādas citas lielās lietas virzība var būt apgrūtināta, ir pamats? Rakstveida atbildē Kalnmeiers to noliedza. Savukārt otrs KNAB uzraugs, premjers Māris Kučinskis, kurš ļāva Streļčenokam īstenot apšaubāmo reorganizāciju, tikai nosmej, kad TV3 Ziņas mudināja viest lielāku skaidrību.

Situāciju vēl neskaidrāku dara bijušā KNAB operatīvas izstrādes nodaļas vadītāja Juraša teiktais – viņam Magoņa lietā esot piedāvāts miljons eiro liels kukulis, lai mainītu apsūdzības pantu. Turklāt Streļčenoks šo faktu it kā ignorējis. Bijušais tieslietu ministrs uzskata, ka tik nopietnas apsūdzības nevar atstāt bez ievērības un atbilde jāsniedz ģenerālprokuroram.

Video