Jūras ērgļu ligzdā negaidīts notikums – izšķīlies mazulis

1 komentārs
Jūras ērgļu ligzdā negaidīts notikums – izšķīlies mazulis
EKRĀNUZŅĒMUMS

Jūras ērgļu ligzdā Durbē ir noticis negaidīts notikums – izšķīlies mazulis, vēsta Latvijas dabas fonds (LDF).

“Cāļa izšķilšanās ir patiešām negaidīts notikums, kas arī mums iemācījis ko jaunu un parādījis, ka mēs vēl daudz nezinām par dabas procesiem,” notikušo komentē LDF ornitologs Jānis Ķuze.

Šķilšanās process sācies jau otrdien, taču tad caurumiņš vienā no ligzdā esošajām trim olām bija ļoti maziņš.

“Cālis ir izšķīlies, bet joprojām principiāli svarīgi ir tas, vai jaunais tēviņš sāks nest barību. Mēs redzējām, ka tēviņš sniedza atbalstu perēšanā, kas ļāva izšķilties cālim, bet nezinām, vai tas arī turpinās pildīt tēviņa lomu cāļa barošanā. Ja tēviņš turpinās atbalsta darbu ligzdā, sildīs cāli, bet mātīte dosies pēc barības, tas būtu ierastajam apvērsts lomu sadalījums,” saka Ķuze.

Vienlaikus ornitologs uzsver, ka ​šis ir spilgts gadījums, kad tiešraižu dotā iespēja ielūkoties ligzdā ir sniegusi jaunu informāciju par norisēm ērgļu dzīvē.

Tiešraide: Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis

Kā iepriekš jau vēstīts, jūras ērgļu ligzdā Durbē jau kopš marta beigām norisinās notikumi, kādus šī ligzda vēl nav pieredzējusi – pazudis jūras ērgļu tēviņš Raimis. Visdrīzāk putns ir gājis. 

Tikmēr ligzdā palikusī mātīte Milda turpināja sildīt olas, ilgi nepametot ligzdu. Šajā laikā ap ligzdu manīti citi jūras ērgļi, arī kāds pāris, kas izrādīja interesi par ligzdu. Taču kopš aprīļa vidus pie Mildas apmeties jauns ērglis, kuram tiešraides vērotāji devuši vārdu Čips.

1 komentārs