Komentāri
Junkers ir runājis: Latvijai piespiedu kārtā, visticamāk, būs jāuzņem vēl vairāk bēgļu
Foto: EPA / LETA

Eiropas Savienībai patvēruma meklētāji ir jāuzņem obligātā kārtā. To paredz Eiropas Komisijas jaunais plāns, ar ko emocionālā runā Eiropas Parlamentā šodien iepazīstināja Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Saskaņā ar viņa priekšlikumu dalībvalstīm papildus 40 000 tūkstošiem bēgļu, kuras tās tika aicinātas izmitināt iepriekš, būs jāuzņem vēl 120 000 piespiedu kārtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šodien mēs ierosinām otru ārkārtas mehānismu, kas paredz pārvietot vēl 120 000 cilvēku no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas. Un tas ir jādara piespiedu kārtā. Kopumā runa ir par 160 000 tūkstošiem. Par šādu cilvēku skaitu eiropiešiem ir jāparūpējas un jāsniedz palīdzīga roka. Es ļoti ceru, ka šoreiz piedalīsies visas valstis. Nekādas daiļrunības, nekādas retorikas – tagad ir vajadzīga rīcība,” uzrunā teica Junkers.

Bēgļu migrācijas haoss Ungārijā:

Eiropas Komisijas prezidents tāpat ierosina ieviest pastāvīgu sistēmu imigrantu regulārai uzņemšanai, lai nākotnē straujāk varētu reaģēt uz bēgļu pieplūdumu. Junkers sagaida, ka vienošanās par viņa priekšlikumiem tiks panākta nākamnedēļ, tiekoties dalībvalstu iekšlietu un tieslietu ministriem.

Šodien oficiāli ir publiskots Eiropas Komisijas plāns. Un saskaņā ar to, Latvijai papildus 250 bēgļiem, obligāti būtu jāuzņem vēl 526 cilvēki. Kopumā – 776 bēgļi.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl