Junkera plāns: divu gadu laikā Latvijā būtu jāuzņem 776 bēgļi

Komentāri

Saskaņā ar Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu Latvijai divu gadu laikā būtu jāuzņem 776 bēgļi jeb trīs reizes vairāk nekā solīts līdz šim. Nepatīkamo vēsti šodien pārrunāja arī valsts augstākās amatpersonas.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kura nesen solīja, ka bēgļu vairāk nebūs, atzīst, ka Latvijai vajadzēs izrādīt papildu solidaritāti ar Dienvideiropas valstīm, tomēr vēl esot pāragri prognozēt, par cik bēgļu skaits varētu pieaugt. Straujuma mudina sabiedrību šo skaitli – 776 – neiegaumēt, jo izšķirošās “cīņas” vēl esot priekšā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Junkera piedāvājums šobrīd paredzēts kā obligāta prasība dalībvalstīm. Latvija gan uzstāšot uz brīvprātības principa saglabāšanu.

Straujuma neatklāj, cik ieceļotāju Latvija būtu gatava uzņemt. Saskaņā ar Junkera plānu mums būtu jāuzņem arī vairāk nekā 230 bēgļu no Ungārijas. Līdz šim runa bija par patvēruma meklētājiem no Grieķijas un Itālijas.

Par katru cilvēku Eiropa sola 6000 eiro pabalstu – kopumā 4,6 miljonus eiro.

Foto:

Lai noskaidrotu partneru pozīciju, pirmdien jautājumu parunās koalīcijā. Kā ziņots, gan Nacionālā apvienība, gan Zaļo zemnieku savienība neslēpj skeptisko attieksmi pret jaunu bēgļu uzņemšanu.

Pirmdien uz ES Iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmi dosies arī Rihards Kozlovskis. Tomēr nekādi izšķiroši lēmumi tur netikšot pieņemti. Iekšlietu ministrijā TV3 Ziņām apstiprināja, ka ieceļotāju uzņemšanas centrā Mucenieki nav iespējas izmitināt tik lielu skaitu bēgļu. Tādēļ būšot jāiekārto jaunas telpas, kas prasīs visai lielus budžeta tēriņus. Par bēgļu jautājumu vēl ir jālemj valdībai, kā arī jāapstiprina Saeimas Eiropas lietu komisijai, kura jau ar lielām grūtībām apstiprināja 250 bēgļu uzņemšanu.

Skaties video!

Lasi vēl