Komentāri

Jūlijā veselības aprūpes darbinieki tiek aicināti brīvprātīgi atteikties strādāt tā dēvēto pagarināto darba laiku jeb dubultā neapmaksātās virsstundas.

Tādu lēmumu šodien ar balsu vairākumu pieņēma Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība. Atsaukties arodbiedrības aicinājumam varētu aptuveni puse mediķu, kas strādā virsstundas, un šo soli jutīs arī pacienti, norādīja arodbiedrības pārstāve.

Līga Bāriņa
LVSADA priekšsēdētāja vietniece

Ir ļoti daudz brīvas vakances, pietrūkst medicīnas māsu praktiski visās slimnīcās, arī ārstu pietrūkst. Varbūt to tagad neizjūt tik ļoti pacienti, jo mediķi pārstrādā stundas. Tajā brīdī, kad mediķi nepārstrādās, tas būs jūtams pacientiem.

Atteikties no virsstundu darba laikā, kad veselības aprūpes iestādēs jau tā trūkst darbinieku, varētu daļa strādājošo arī lielajās slimnīcās, piemēram, Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Atbalstīt akciju, neskatoties uz to, ka samazināsies ikmēneša ienākumi, lēmuši arī, piemēram, neatliekamās palīdzības mediķi Rēzeknē.

Roberts Uškāns
Rēzeknes NMPD arodorganizācijas priekšsēdētājs

Cietēji būs gan darbinieki, cietēji būs varbūt arī pacienti. Nu, netiks tik ātri, teiksim, ne piecās, ne 10 minūtēs atbrauks pie pacienta, varbūt tas laiks būs arī garāks. Tā kā tas ir izmisuma solis, tas ir izmisuma solis.

Ja līdz 1. jūlijam stāsies spēkā grozījumi Ārstniecības likumā, kas samazinās virsstundu skaitu jau šogad, arodbiedrība ir gatava lemt par brīdinājuma akcijas apturēšanu.

Kā mediķu lēmums varētu ietekmēt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pacientiem jūlijā un vai valdība ir gatava spert soļus, lai protestus apturētu? Par to LNT Ziņu sižetā!

Lasi vēl