Jūlijā gaidāmas vairākas izmaiņas, kas ietekmēs arī iedzīvotāju maciņus

14 komentāri

No sestdienas, 1. jūlija, gaidāmas vairākas izmaiņas dažādās jomās. Izmaiņas ietekmēs gan iedzīvotāju finansiālos aspektus, gan arī atsevišķas specifiskas jomas.

Ar lielākiem izdevumiem jārēķinās mājsaimniecībām, kuras lieto dabasgāzi. Tām, kas gāzi izmanto plītīs, pieaugums būs par 2,5%, bet tiem, kas to izmanto apkurē – par 4,4%. Ar augstāku cenu jārēķinās arī juridiskajām personām, kuras nav noslēgušas jaunu līgumu par gāzes iegādi.

Savukārt daudzbērnu ģimenēm būs izdevīgāka braukšana reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, jo tiks piemērota 25% atlaide. Lai to saņemtu, būs jāuzrāda apliecība jeb “3+ Ģimenes karte”.

Bet tiem, kuriem būs jādodas uz slimnīcu, jārēķinās, ka daļa mediķu no 1. jūlija sāk brīvprātīgu brīdinājuma protesta akciju un atsakās strādāt pagarināto normālo darba laiku. Līdz ar to pacientiem būs ilgāk jāgaida uz pakalpojumu saņemšanu.

Izmaiņas gaidāmas arī atsevišķās specifiskākās jomās. Maksātnespējas administratori turpmāk tiks uzraudzīti stingrāk, jo tiks sāktas pārbaudes viņu prakses vietās. Turklāt Eksaminācijas komisija pārbaudīs arī esošo administratoru atbilstību jaunajām prasībām.

Tāpat stājas spēkā arī stingrākas valodas zināšanu prasības ārzemniekiem, kuri pērk lauksaimniecības zemi Latvijā. Viņiem būs jāprot latviešu valoda vismaz vidējā līmenī. Tas nozīmē, ka jāspēj sarunāties par sadzīves un profesionāliem jautājumiem.

Lai atvieglotu labprātīgu nodokļu parādu samaksu, no 1. jūlija būs mazāka nokavējuma naudas likme tiem, kuri labprātīgi izveidos nodokļu parāda atmaksas grafiku. Savukārt maksimālā nokavējuma naudas summa nedrīkstēs pārsniegt 40% parāda.

1. jūlijs ir zīmīgs arī ar to, ka tiek sākta no “Parex bankas” izveidotās slikto aktīvu pārvaldītājas “Reverta” likvidācija, lai līdz gada beigām darbību pārtrauktu.

TOP komentāri

  • Ieva Ieva Ieviņa
    +15 +14 -1

    Ieva Ieva Ieviņa

    skaidra lieta,ka ne jau cilvēku labā,kas būs,tā pati gāze,kas tur miljoniem nogāja pagājušo gadu greizi,lūk šogad kalvīts izdomāja,kā atgūt uz tautas rēķina,respektīvi uz mums kuri patērē vairāk gāzi-sildās.NEKAS TAK NEKAD MŪSU VALSTĪ NETIEK DARĪTS PRIEKŠ TAUTAS,TIKAI UN VIENĪGI IZPUTINĀŠANAI,IZNĪCĪBAI,NABADZĪBAI.ŠAUSMAS,CIK TĀLU TĀ IES!!!!!
  • Letiņš
  • Es

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl