Juhņēviča: Šobrīd aizpildītas vairāk nekā 50% vakcinācijas vietu šīm brīvdienām

1 komentārs
Juhņēviča: Šobrīd aizpildītas vairāk nekā 50% vakcinācijas vietu šīm brīvdienām
EDIJS PĀLENS, LETA

Šobrīd ir aizpildītas vairāk nekā 50% pieejamo vakcinācijas vietu šīm brīvdienām, turklāt atsevišķos centros aizņemtas teju visas vietas, žurnālistiem piektdien pavēstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Pēc viņas paustā, vakar no rīta iedzīvotāju aktivitāte nebija ļoti intensīva, bet dienas gaitā, masu medijos izskanot aicinājumiem vakcinēties, iedzīvotāji sākuši pieteikties aktīvāk, līdz ar to šobrīd jau ir aizpildītas vismaz 50% brīvo vietu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piebilda, ka arī turpmāk centīsies nodrošināt prioritāru pieeju senioriem un hronisko slimību pacientiem. Lai šo veicinātu, tiks strādāts ar ārstniecības iestādēm, ieviesta “brīvā rinda” vakcinācijas centros un šīm grupām ģimenes ārsti nodrošinās prioritāru vakcināciju.

Jau ziņots, ka prioritāro grupu iedzīvotāji tiek aicināti aktīvāk izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Agnese Strazda.

Lasi arī – Otro dienu pēc kārtas Latvijā pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 11 000 cilvēku

Ņemot vērā, ka jau nākamajā nedēļā, 3. maijā, sākas visu iedzīvotāju vakcinācija, prioritāro grupu iedzīvotāji aicināti nekavējoties izmantot iespēju pieteikties vakcīnas saņemšanai konkrētā vietā un laikā.

Īpaši šo iespēju izmantot tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām un izglītības iestāžu darbinieki. Nedēļas nogalē darbosies 16 vakcinācijas centri visā Latvijā, kas vakcinēs ar “Pfizer”/”BioNTech” un “Moderna” vakcīnām. Vakcinācijai tuvākajā laikā var izvēlēties arī citas brīvās vakcinācijas iestādes, kas pieejamas vietnē “manavakcina.lv”. Lai saņemtu vakcīnu pēc iespējas ātrāk, ir jāpiesakās uz vakcīnas saņemšanu vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989.