Juglas sākumskolas ugunsgrēkā vainojams remontdarbu veicējs, uzskata skola

Komentāri

Ugunsgrēkā, kas vakar pārņēma Rīgas Juglas vidusskolu, vainojams remontdarbu veicējs – pašvaldības kapitālsabiedrība Rīgas serviss, uzskata skolas vadība.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka vakar, 30. septembrī, Juglas ielā 27A aizdegās sākumskola un bērnudārzs. Uzreiz kā viena no ugunsgrēka versijām bija metināšanas darbi, kas tika veikti uz ēkas jumta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban skolas gaiteņi ir tukši – šodien un rīt mācības ir atceltas, un tās nenotiks, kamēr tiks organizēta bērnu uzņemšana citās mācību iestādēs un sakārtots ēdināšanas jautājums. Patlaban zināms, ka skolēni mācības turpinās Ezerkrastu pamatskolā un Rīgas 63. vidusskolā, bet bērnudārzniekiem piemērotas telpas vēl tiek meklētas.

Liesmās cietušais korpuss bijis pilnīgi jauns – uzcelts pirms sešiem gadiem, taču tekoša jumta avārijas remontdarbi izvērtušies ugunsnelaimē. Skolas direktore domā, ka ugunsnelaimē vainīgi ir šo darbu veicēji.

Aija Melle, Rīgas Juglas vidusskolas direktore:

Avārijas dienestam, kas atbrauca uz šejieni, bija jāizvērtē visi riski. Viņiem bija jāapzinās, vai šos darbus var, vai nevar veikt. Paldies Dievam, ka mācības skolā bija beigušās. Es domāju, ka remontdarbu laikā tur aizdegās. Viņi paši [strādnieki – red.] izsauca ugunsdzēsējus. Viņi bija pārbijušies, protams, un teica – mums deg.

Pašvaldības kapitālsabiedrības Rīgas serviss valde uz izmeklēšanas laiku ir atstādināta. Tepat skolā sastaptais uzņēmuma pārstāvis pauda savu personīgo viedokli, ka darbus veikuši pieredzējuši vīri un ugunsgrēka izcelšanās viņiem bijis pārsteigums. Pēc viena ugunsdzēšamā aparāta izlietošanas liesmas jau izplatījušās tik tālu, ka ar otru neko vairs nevarēja saglābt.

Skaties foto:

Skolotāji slauka asaras

Skolā sastaptie skolotāji ir emocionāli un no acīm slauka asaras. Sajūta tāda, ka degusi personiskā māja.

Uzzinot par notikušo, liela daļa skolotāju, kas jau bija devušies mājās un pabeiguši darbu, steidzās atpakaļ. Viņiem pievienojās arī bērnu vecāki, lai kopīgiem spēkiem saglābtu to, kas bijis palicis 3. stāva klasēs. Ūdens te bijis daudz, jo uz grīdas vēl ir saglabājušās peļķes. Lai arī plaukti ir tukši un grāmatas un burtnīcas ir izglābtas, liela daļa mācību materiālu jau bijuši tik slapji, ka tie vairs nebūs izmantojami.

Inta Filatova, skolotāja:

Ūdens gāzās uz galvas briesmīgi, smēlām, nesām šaufelītes, domājām, kā vēl sasmelt to ūdeni, kas lija no griestiem.

Par laimi, ūdens plūdi nav skāruši bibliotēku un datorklasi. Saglābtos mācību materiālus un evakuācijas laikā atstātās bērnu lietas sašķiros un laika gaitā atdos vecākiem. Konkrētu laiku, kad mācības degušajā skolas korpusā tiks atjaunotas, direktore atturējās minēt, bet pieļāva, ka tas varētu notikt ne ātrāk kā pēc pāris mēnešiem.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl