Juglas iedzīvotāji par noplūdi upē: piesārņojums nav milzīgs, taču ilgtermiņā sekas var būt postošas

1 komentārs
Juglas iedzīvotāji par noplūdi upē: piesārņojums nav milzīgs, taču ilgtermiņā sekas var būt postošas

Juglas upē pie Ķīšezera jau vairākas dienas ieplūst degviela un mikrorajona iedzīvotāji piesārņojumu upē nevērtē kā milzīgu, bet ilgtermiņā tam paredz postošas sekas, vēsta “Degpunktā”.

Rīgā, Juglas upē pie ietekas Ķīšezerā, jau kopš svētdienas, 4. oktobra, ieplūst nezināmas izcelsmes degviela. Makšķernieki un apkārtnes iedzīvotāji saka, – kamēr inde peld pa virsu, tas nav nekas traks, bet agri vai vēlu, ja to nesavāks, viss nosēdīsies uz ūdenskrātuves krastiem vai nogrims. Vēl jo vairāk, ugunsdzēsēju uzstādītās bonas, kam būtu jāierobežo naftas produktu noplūdi, savu funkciju šorīt, 7. oktobrī, vairs nepildīja. Bonu galā pie krasta piesārņojums bija atradis jaunu ceļu Ķīšezera virzienā.

“Tam visam pasākumam nav nekādas jēgas, kad viss iet pa taisno prom,” spriež vietējais iedzīvotājs.

Vietējie saka, – piesārņojums, lai arī nav milzīgs un ar vides katastrofu nedraud, katrs šāds gadījums pasliktina dzīves kvalitāti un ilgtermiņā sekas var būt postošas. Nepatīkamā smaka esot parādījusies jau svētdien.

Saņemot ziņas, ka piesārņojums turpina izplatīties, ugunsdzēsēji 7. oktobrī atkārtoti devās uz upes krastu un brienot vilka bonas, lai aptvertu no jauna piesārņotās platības. Mērķis bija kaitīgās vielas izplatību ierobežot.

Sazinoties ar Valsts vides dienestu, noskaidrojam, ka tas neveiks īpašas analīzes, lai noteiktu, kas par vielu ieplūdusi upē. Arī pēc vizuālajām pazīmēm varot secināt, ka izplūduši naftas produkti. Atrasta arī to noplūdes vieta.

Jau ir identificēta konkrētā teritorija un teritorijas īpašnieks. Tas ir SIA “Juglas celtnieks”, kura teritorijā atrodas konkrētais šis te piesārņojuma avots, kas ir zemē ierakta tvertne un kurā pirmšķietami atrodas šie te naftas produkti. Un tiek pieļauta iespējamība, ka no konkrētās teritorijas ir izveidojusies kaut kāda sava veida sūce šajā tvertnē un naftas produkti no šīs teritorijas noplūst jau konkrētajā ūdenstilpē.

Teritorijas īpašniekam jau ir uzdots sniegt paskaidrojumus par uzņēmējiem, kas šajā teritorijā veic kādas darbības. Ir ierosināts administratīvā pārkāpuma process. Bet paralēli, kamēr tiek skaidrotas visas nianses, “Juglas celtniekam” jātiek galā ar piesārņojumu. Arī soda sankcijas sekos, turklāt pat vairākas, saka Valsts vides dienestā, solot ziņot par rezultātiem.