Juglas ezerā ielaiž 25 tūkstošus mazu zandartēnu

Komentāri

Juglas ezeram ir nozīmīga loma zivju resursu saglabāšanā, tādēļ ceturtdien, 10. augustā, tur palaisti gandrīz 25 tūkstoši zandartēni. Šis projekts kopā izmaksājis nepilnus 5 tūkstošus eiro.

24,5 tūkstoši 3 mēnešus vecie zandartu mazuļu kopā sver nedaudz vairāk par kilogramu. No kopējām pasākuma izmaksām – 5 tūkst. eiro – trīs ceturtdaļas nodrošina Zivju fonda maciņš, pārējo – Rīgas dome.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas ūdenstilpēs zivju resursus papildina regulāri. Šodien kārta pienākusi Juglas ezeram. Tas var lepoties ar lielu iemītnieku daudzveidību – te mīt 29 sugu zivis, tostarp arī zandarti.

Pašlaik Juglas ezerā zivis drīkst tikai makšķerēt, jo no 2007. gada rūpnieciskās zvejas rīku izmantošana ezerā ir pārtraukta.

Juglas ezers ir caurtekošs un savienots ar vairākām ūdenstilpēm un ūdenstecēm, arī ar Daugavu un Rīgas jūras līci. Tā Juglas ezerā palaistās zivtiņas nodrošina arī to pavairošanos ar šo ezeru savienotajās ūdenstilpēs, kur rūpnieciskā zveja ir atļauta.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl