Juglas ezerā ielaiž 25 tūkstošus mazu zandartēnu

Komentāri

Juglas ezeram ir nozīmīga loma zivju resursu saglabāšanā, tādēļ ceturtdien, 10. augustā, tur palaisti gandrīz 25 tūkstoši zandartēni. Šis projekts kopā izmaksājis nepilnus 5 tūkstošus eiro.

24,5 tūkstoši 3 mēnešus vecie zandartu mazuļu kopā sver nedaudz vairāk par kilogramu. No kopējām pasākuma izmaksām – 5 tūkst. eiro – trīs ceturtdaļas nodrošina Zivju fonda maciņš, pārējo – Rīgas dome.

Latvijas ūdenstilpēs zivju resursus papildina regulāri. Šodien kārta pienākusi Juglas ezeram. Tas var lepoties ar lielu iemītnieku daudzveidību – te mīt 29 sugu zivis, tostarp arī zandarti.

Pašlaik Juglas ezerā zivis drīkst tikai makšķerēt, jo no 2007. gada rūpnieciskās zvejas rīku izmantošana ezerā ir pārtraukta.

Juglas ezers ir caurtekošs un savienots ar vairākām ūdenstilpēm un ūdenstecēm, arī ar Daugavu un Rīgas jūras līci. Tā Juglas ezerā palaistās zivtiņas nodrošina arī to pavairošanos ar šo ezeru savienotajās ūdenstilpēs, kur rūpnieciskā zveja ir atļauta.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl