Juglas dzīvoklī mirušais bijis jauns vīrietis; iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par krimināla rakstura pārkāpumiem

0 Komentāru
Juglas dzīvoklī mirušais bijis jauns vīrietis; iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par krimināla rakstura pārkāpumiem
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Otrdien, 22. oktobrī, Juglas mikrorajonā Rīgā kādā dzīvoklī atrasts miris jauns vīrietis. Dzīvoklī gan atvērtās, gan aizvērtās pudelēs bijuši vismaz pieci litri sālsskābes. Izgarojot tā ir bīstama cilvēkiem, tādēļ evakuēti visas 12 stāvu ēkas iemītnieki.

Ap plkst. 19.00 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi. Daudzstāvu ēkā bija jūtama kodīga smaka. Glābējiem ierodoties, vienā no ēkas dzīvokļiem atrasta tobrīd nezināmas izcelsmes viela un miris cilvēks.

Glābēji atrasto vielu savāca no dzīvokļa, ievietoja to tvertnēs un nogādāja ārpus ēkas. Situācija bija tik nopietna, ka seku likvidācijai tika piesaistīta Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rota.

“Ierodoties notikuma vietā, VUGD jau bija savākuši vielas, iztīrījuši dzīvokli, bet vajadzēja atbalstu, lai noteiktu, vai dzīvoklī kaut kas vēl nav palicis. Mana komanda veica vielu identifikāciju, tika konstatēta vairākās pudelēs sālsskābe. Vairākas aptuveni viena litra pudeles. Kādi 4,5 litri. Gan atvērti, gan aizvērti trauki,” stāsta Zemessardzes pārstāvis Jānis Mucenieks.

Citas ķimikālijas netika atrastas. Glābšanas dienests no ēkas evakuēja 38 cilvēkus, kā arī organizēja sabiedrisko transportu, kur evakuētajiem cilvēkiem uz laiku uzturēties. Iedzīvotāji dzīvokļos varēja atgriezties pirms pusnakts. Pēc neoficiālām ziņām, mirušais ir 31 gadu vecs datorspeciālists, kurš, kā spriež kaimiņi, dzīvību laupījis sev pats.

“It kā esot pašnāvību taisījis. Mums ir “Facebook” grupa, tur bija rakstīts. Nepazinu. Tas bija tajā pusē, es dzīvoju šajā,” saka mājas iemītnieks Vitālijs.

Savukārt mājas iedzīvotāja Irīna bilst: “Bija dīvaina smaka. Laikam tāpēc arī gaudoja signalizācija, pat šodien atkārtoti skanēja sirēna!”

Policija apstiprina, ka mirušais ir gados jauns vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par krimināla rakstura pārkāpumiem. Iepriekš sodīts vien administratīvi par maznozīmīgu pārkāpumu.

0 Komentāru