Komentāri

Pagājušajā naktī Juglas apkaimē, netālu no Bābelītes ezera, izdevies sagūstīt un no Rīgas izvest desmit mežacūkas – trīs lielās cūkas un septiņus sivēnus, ziņo Rīgas domes pārstāvji.

Šoreiz mežacūkas izlaistas pie Ādažu un Sējas novada robežas mežiem. Tā kā šie meži pieder valstij, tad mežacūku pārvietošana saskaņota ar Valsts meža dienestu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pierīgas mednieku kluba pārstāvis Kaspars Šuikovskis norāda, ka atšķirībā no iepriekšējās reizes šoreiz cūkas bijušas mežonīgākas un agresīvākas. Pēc notveršanas dzīvnieki tikuši izšķirti, lai mazinātu iespēju, ka kopā tie varētu meklēt vieglāk pieejamu barību tuvējās zemnieku saimniecībās.

“Mēs izlaidām cūkas dažādās vietās, neizlaižot visu baru vienā vietā, jo parasti bara vadonis ved visu baru sev līdzi. Cūka ir sociāls dzīvnieks un stingru hierarhiju, un kā vadonis saka, tā visi arī dara. Un tad rodas tādas problēmas kā Tīnūžos. Tāpēc šoreiz izlaidām sivēnus atsevišķi, bet lielās cūkas 5 līdz 8 kilometrus vienu no otras,” stāsta eksperts.

Visas izlaistās mežacūkas šoreiz ir marķētas ar sarkanu krāsu. Tā turēšoties vismaz nedēļu, un tas var palīdzēt izsekot, vai mežacūkas atkal nav devušās uz apdzīvotām vietām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl