Juglā notver trīs mežacūkas un septiņus sivēnus; cūkas kļūst agresīvākas un mežonīgākas

Pievienot komentāru
Juglā notver trīs mežacūkas un septiņus sivēnus; cūkas kļūst agresīvākas un mežonīgākas
Foto: Dave Fayram/Flickr

Pagājušajā naktī Juglas apkaimē, netālu no Bābelītes ezera, izdevies sagūstīt un no Rīgas izvest desmit mežacūkas – trīs lielās cūkas un septiņus sivēnus, ziņo Rīgas domes pārstāvji.

Šoreiz mežacūkas izlaistas pie Ādažu un Sējas novada robežas mežiem. Tā kā šie meži pieder valstij, tad mežacūku pārvietošana saskaņota ar Valsts meža dienestu.

Pierīgas mednieku kluba pārstāvis Kaspars Šuikovskis norāda, ka atšķirībā no iepriekšējās reizes šoreiz cūkas bijušas mežonīgākas un agresīvākas. Pēc notveršanas dzīvnieki tikuši izšķirti, lai mazinātu iespēju, ka kopā tie varētu meklēt vieglāk pieejamu barību tuvējās zemnieku saimniecībās.

“Mēs izlaidām cūkas dažādās vietās, neizlaižot visu baru vienā vietā, jo parasti bara vadonis ved visu baru sev līdzi. Cūka ir sociāls dzīvnieks un stingru hierarhiju, un kā vadonis saka, tā visi arī dara. Un tad rodas tādas problēmas kā Tīnūžos. Tāpēc šoreiz izlaidām sivēnus atsevišķi, bet lielās cūkas 5 līdz 8 kilometrus vienu no otras,” stāsta eksperts.

Visas izlaistās mežacūkas šoreiz ir marķētas ar sarkanu krāsu. Tā turēšoties vismaz nedēļu, un tas var palīdzēt izsekot, vai mežacūkas atkal nav devušās uz apdzīvotām vietām.