JRT jaunajā sezonā būs skatāmi deviņi jauniestudējumi

0 Komentāru

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) šosezon būs skatāmi deviņi jauniestudējumi, no tiem piecus režisēs teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Viņa izrāde “Vēlā mīla” ar aktieriem Gundaru Āboliņu un Regīnu Razumu būs pirmais jauniestudējums, ko varēs skatīt teātrī.

Savukārt izrādi ”Baltais helikopters” teātrī iestudē kopā ar pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu. Tas būs stāsts par Katoļu baznīcas pāvesta Benedikta XVI noslēpumaino atkāpšanos no amata. Pāvestu atveidos Barišņikovs. Plānota arī luga par straujo dzimumu attiecību maiņu rietumu sabiedrībā iestudējumā ”Sievietes un vīrieši”.

“Mēs ar katru izrādi cenšamies uzdot tos svarīgākos jautājumus. Es esmu gandrīz pilnībā apturējis savas starptautiskās aktivitātes, tā kā nekas cits man neatliek, kā tās izrādes taisīt mājās,” norādīja Hermanis.

Jauniestudējumus piedāvās arī citi režisori. Iestudējot Aspazijas lugu ”Zelta līgava”, pirmo reizi izrādi Jaunajā Rīgas teātrī veidos aktrise Inga Tropa. Kopā ar scenogrāfu Miķeli Fišeru veidotais iestudējums būs vizuāli krāšņs un atspoguļos zemapziņas dažādos slāņus.

Lasi vēl – Hermanis par JRT remontu: Prezidentam ar ”mājas izmēšanu” neveicas

0 Komentāru